Сышышь ты, выходи сюда,
поговорим !

Як налаштувати сниппет в Яндекс і Google

 1. Привабливий title і релевантний H1
 2. релевантне опис
 3. Швидкі посилання на важливі розділи сайту
 4. навігаційна ланцюжок
 5. Фавіконки і інші прикраси

22.01.2018 Час прочитання: 6 хвилин

Сніппет - це короткий опис сайту або сторінки, яке відображається в пошуковій видачі. Він складається з заголовка і опису або анотації документа. Може також включати додаткову інформацію про інтернет-ресурсі.

приклад сниппета в Яндексі

приклад сниппета в Google

Коли ви доклали чималих зусиль, щоб сайт був максимально привабливий з точки зору SEO , Дуже важливо отримати максимум від топових позицій. Для цього потрібно, щоб користувачі не тільки бачили ваш веб-сайт в топі, а й переходили на нього.

При створенні сниппета варто враховувати, що чим привабливіше сниппет інтернет-ресурсу в пошуковій видачі, тим більше шансів, що саме на ваш сайт перейде користувач.

Впливати на сниппет дуже складно (спойлер: але можна!): Пошуковики формують сниппет автоматично, згідно з внутрішніми алгоритмам. Але є прийоми, які допоможуть зробити сниппет для сайту більше, цікавіше, привабливіше, інформативніше - щоб зібрати цільовий трафік на сайт. Про них ми і поговоримо.

Чек лист:

Привабливий title і релевантний H1

Привабливий title і релевантний H1

Найбільш помітний елемент пошукового сниппета - заголовок: він виділяється великим жирним шрифтом і знаходиться нагорі сниппета. І, якщо заголовок настільки помітний елемент, природно, він має великий вплив на прийняття користувачем рішення: клікнути по посиланню чи ні. Тому роботу над поліпшенням сниппета починайте з роботи над його заголовком.

Тема сниппета пошуковики формують з title і H1-H2 сторінки; в заголовок підтягується текст, найбільш точно відповідний пошуковому запиту. Але ми помічаємо, що найчастіше саме текст title формує заголовок сниппета.

Щоб заголовок сторінки з тега title помістився в сниппет, зробити його потрібно не довше 70 символів. Але не потрібно вкорочувати заголовок, втрачаючи сенс фрази. Все-таки головне завдання - дати релевантний відповідь користувачеві; нехай заголовок буде довшим, і обірветься - якщо в ньому міститься релевантна інформація, це влаштує і користувача, і пошукача.

Змінюючи сниппет сайту, Ви можете це зробити інтригуючим / емоційним / провокаційним і т.д. Це допоможе підвищити ймовірність кліка по заголовку. Дійте за тим же принципом, за яким вибираєте заголовки для статей: у фокусі не просто ключові слова, а користь і емоція . Беріть приклади з тематичних ресурсів і сайтів ЗМІ: не залишайте шансу користувачеві пройти повз вашого контенту.

релевантне опис

релевантне опис

Опис в сніпеті дає користувачеві спойлер про вміст сторінки, тому важливо, щоб опис відповідало запиту. Управляти описом в Яндексі практично неможливо. Для того, щоб зробити сниппет в Google, зусиль потрібно значно менше.

Google формує опис сторінки з мета-тега description. Традиційно опису в Google були не довше 180 символів; а з 2017 року довжина описів в сниппета Google стала близько 300 знаків з пробілами . Саме на це кількість знаків орієнтуйтеся при заповненні description сторінки. Якщо description для сторінки не прописаний, або в ньому міститься нерелевантні текст, то в якості сниппета автоматично виводиться найбільш відповідний фрагмент тексту сторінки.

Як зробити правильний сниппет для Яндекса? Пошуковик бере в якості опису відрізок тексту довжиною до 240 знаків з пробілами. Іноді він бере вміст description; але частіше все-таки збирає опис з контенту сторінки.

При налаштуванні сниппета в Яндексі контролювати його опис на 100% неможливо; але є прийоми, щоб в сниппет потрапила найбільш релевантна інформація:

 1. Пишемо в тексті сторінки абзац довжиною не більше 240 знаків.
 2. Даний абзац повинен бути логічно вписаний в загальну структуру тексту.
 3. Пишемо оптимізований абзац. Щільність ключових слів повинна бути більше, ніж в будь-якій іншій частині тексту.
 4. Розташовувати ключ потрібно якомога ближче до початку абзацу.
 5. Якщо це можливо, ключові слова слід прописувати саме в тій формі, в якій користувач вводить його в пошуковий рядок.
 6. Пропозиції, які містяться перед і після абзацу, не повинні містити ключових слів. Інакше Яндекс захопить і їх - порушиться цілісність сниппета.
 7. Уникайте коротких пропозиції перед і після абзацу. В цьому випадку Яндекс також їх зачепить.

Швидкі посилання на важливі розділи сайту

І в Яндексі, і в Google є можливість отримати в сниппет посилання на інші сторінки сайту - так звані «швидкі посилання». Пошуковики формують швидкі посилання автоматично, і так само, як і в випадку з описом сторінки, на швидкі посилання можна впливати, але не на 100%.

Офіційні коментарі Google :

«Ми показуємо посилання сайту тільки в тому випадку, якщо вони можуть виявитися корисними. Якщо структура ресурсу не дозволяє нашим алгоритмам виявити розділи, відповідні запиту, посилання показані не будуть ».

Офіційні коментарі Яндекс :

«Швидкі посилання розташовуються на сторінці результатів пошуку Яндекса між заголовком сайту і його сніпетів. Такі посилання ведуть на сторінки з найбільш затребуваною користувачами та корисною інформацією. Швидкі посилання можуть відображатися в результатах пошуку як для головної, так і для внутрішньої сторінки сайту. Щоб швидкі посилання відображалися, їх необхідно виконувати такі умови:

 • для сторінки визначені швидкі посилання;
 • сторінка не заражена вірусом в даний момент;
 • сторінка входить до трійки найбільш релевантних результатів пошуку ».

для сторінки визначені швидкі посилання;  сторінка не заражена вірусом в даний момент;  сторінка входить до трійки найбільш релевантних результатів пошуку »

Як забезпечити наявність швидких посилань:

 1. Логічна навігація веб-ресурсу: сторінки знаходяться в розділах, реалізовані ЧПУ.
 2. Потрібні сторінки повинні бути доступні з головної (в меню або на самій сторінці).
 3. Title і H1 сторінки повинні бути зрозумілими, короткими і збігатися з текстами посилань, що ведуть на ці сторінки.
 4. Якщо ви ставите посилання на сторінку з картинки, обов'язково додайте в атрибут ALT опис, що відповідає назві сторінки.
 5. Може допомогти наскрізна посилання на потрібну сторінку.
 6. Необхідні сторінки повинні бути популярнішим в порівнянні з іншими сторінками інтернет-ресурсу.

Як прибрати небажані швидкі посилання:

 • Деактивуйте висновок небажаної посилання в числі швидких за допомогою Яндекс.Вебмайстер (розділ «Сайт в результатах пошуку» - «Швидкі посилання»). Там же виберете, який текст посилання виводити в сніпеті.
 • У Google можна знайти схожі настройки. В Інструментах для веб-майстрів, в розділі «Вид в пошуку» - «Посилання сайту», знизьте рейтинг сторінки, яку не хочете бачити в числі швидких. Налаштування діють 90 днів, після чого зниження рейтингу скасовується.

Швидкі посилання можуть також відображатися в два ряди: в розширених сниппета сайту, які показуються по вітальних запитом.

Швидкі посилання в розширеному сніпеті Google

Швидкі посилання в розширеному сніпеті Яндекс

Контролювати появу таких розширених фрагментів неможливо: пошуковики автоматично визначають, чи є питання вітальним, і, якщо алгоритм зазначив, що користувач шукає конкретний сайт, то показує такий розширений сниппет.

навігаційна ланцюжок

навігаційна ланцюжок

Для внутрішніх розділів інтернет-сайту в сніпеті може відображатися навігаційна ланцюжок, яка розкриває більше інформації про структуру веб-ресурсу і положенню сторінки в цій структурі. Щоб навігаційна ланцюжок відображалися в сніпеті:

 • бажано налаштувати «хлібні крихти» на сайті і налаштувати їх коректну роботу;
 • дерево розділів сайту має відповідати URL, тобто, якщо товар відноситься до категорії «телевізори», то і в урле у нього повинна бути проміжна сторінка / televizory / і УРЛ повинен виглядати приблизно так: https://site.ru/televizory/televizor-123456 ;
 • бажано, щоб title і тексти посилань на сторінку збігалися.

Фавіконки і інші прикраси

Відмінний спосіб підсилити емоційне сприйняття сниппета користувачем - додати до нього яскраву фавіконки. Також фавіконки допомагає швидко ідентифікувати бренд. Наприклад, так виглядають фавіконки у видачі за запитом «seo новини»:

Як забезпечити фавіконки своєму сайту:

 1. Створити іконку в форматі .ico, розміром 16х16 пікселів, з ім'ям favicon.ico.
 2. Завантажити її в кореневий каталог сайту.
 3. Додати в контейнер head HTML-коду сторінки наступний мета-тег: «link rel =" shortcut icon "type =" image / x-icon "href =" / favicon.ico "/".

Допускається створювати та публікувати фавіконки і в інших форматах: gif, png, jpeg. В цьому випадку у відповідному мета-теге потрібно вказати тип файлу (наприклад, type = "image / png" замість type = "image / x-icon").

Після поновлення фавіконки з'являється в результатах пошуку через пару тижнів.

Крім фавіконки (яка вже давно стала must-have елементом сниппета) можна використовувати і інші невеликі хитрощі для візуального виділення сайту серед конкурентів у видачі:

 1. Маркери. Додайте вище до початку сторінки стандартний список з Буллет, оформлений CSS-стилями, і він може потрапити в сниппет сторінки.
 2. Додайте вище до початку сторінки стандартний список з Буллет, оформлений CSS-стилями, і він може потрапити в сниппет сторінки

 3. Спеціальні символи в сніпеті. В якості додаткового і сміливого прикраси можна додати як в ЧПУ, так і в текст заголовка, опису, символи Юнікоду і емодзі ( в Google емодзі не підтримуються в пошуковій видачі ). Використання емодзі і спецсимволов підходить не всім, ефект від них непередбачуваний, так що і застосовувати такий спосіб слід з великою обережністю (і коли зроблено вже взагалі все по поліпшенню сніпетів).

Використання емодзі і спецсимволов підходить не всім, ефект від них непередбачуваний, так що і застосовувати такий спосіб слід з великою обережністю (і коли зроблено вже взагалі все по поліпшенню сніпетів)

Таблиця символів Юнікоду: https://unicode-table.com/ru/

Таблиця символів емодзі: https://en.wikipedia.org/wiki/Emoji

 1. Регістр імена сайту. Яндекс дає можливість веб-майстрам ставити особливий регістр імені сайту, ця настройка проводиться в Яндекс.Вебмастере. На зміни регістра імені домена Яндекс накладає певні обмеження, зазначені в офіційній довідці .
 1. Яндекс.Діалогі : Кнопка чату помітно виділяє сайт на тлі інших.

Діалогі  : Кнопка чату помітно виділяє сайт на тлі інших

Отже, ми перерахували базові прийоми поліпшення сніпетів: привабливий title, релевантне опис, настройка швидких посилань та ін. Цього достатньо, щоб сниппет був хорошим, відповідав запиту користувача і був не гірше (а часом і краще) сніпетів конкурентів.

попередній матеріал

Як зробити правильний сниппет для Яндекса?