Сышышь ты, выходи сюда,
поговорим !

Як отримати посилання з Вікіпедії

  1. Посилання з Вікіпедії: а чи варто воно того?

Можливо це вже не така актуальна тема, як пару років назад, але отримати посилання на свій сайт з Вікіпедії як і раніше хочуть багато Можливо це вже не така актуальна тема, як пару років назад, але отримати посилання на свій сайт з Вікіпедії як і раніше хочуть багато.

Отримання всього одного посилання, не має значення з наскільки "жирного" донора, не забезпечить вам перші позиції у видачі по всім запитам. Але зайвої таке посилання вже точно не буде. Якщо ви все-таки вирішили отримати посилання з Вікіпедії, що для цього потрібно?

Посилання з Вікіпедії: а чи варто воно того?

Абсолютно у всіх посилань з Вікіпедії варто атрибут "nofollow". Відповідно до офіційної політикою Google, посилання з nofollow не передають PageRank і їх анкор так само не має значення. Однак є маса факторів, на які такі посилання впливають, починаючи від засланого різноманітності і закінчуючи трастом. Не вдаючись в деталі, можна твердо заявити, що посилання з атрибутом nofollow мають значення для SEO. Так що з цієї точки зору посилання з Вікіпедії варто витрачених на її придбання зусиль.

Необхідно відзначити, що навіть Matt Cutts в одному зі своїх відео виявляє розчарування з приводу того факту, що всі посилання в Вікіпедії nofollow. Адже багато редакторів постійно поповнюють ресурс корисними статтями та посилання без nofollow були б для них корисні. Здається мені, що Google все-таки, в тій чи іншій мірі, враховує ці посилання, незважаючи на офіційні заяви.

Крім того, крім SEO, від посилань з Вікіпедії можна отримати і іншу вигоду, наприклад, трафік або впізнаваність бренду. Так що в будь-якому випадку варто отримувати такі посилання, нехай вони і не найкращі в світі. Проблема тут полягає в тому, чи зможете ви отримати ці посилання, витративши не надто багато часу. Пропоную вам четирёхетапную стратегію для отримання посилання з сайту Wikipedia.

1. Станьте довіреним редактором

Від цього нікуди не дітися: якщо ви хочете не просто намагатися проштовхнути одну-дві посилання на свій сайт, то вам хоч як доведеться заробити довіру з боку ресурсу. Якщо ви просто зайдете на Вікіпедію і створите сторінку для отримання посилання, редактори її тут же видалять.

Починайте з простих корисних змін на сайті. Не варто намагатися обдурити редакторів, завойовуючи їхню довіру тільки заради посилання. Спробуйте для початку принести реальну користь спільноті. А вже потім, в якості подяки, спробуйте отримати посилання на ваш сайт. При цьому сторінка, на яку планується поставити посилання з Вікіпедії, повинна надавати по-справжньому цінну інформацію користувачам.

Набагато простіше буде домогтися всього цього, якщо ви розбираєтеся в якійсь певній темі і захоплені їй. У Вікіпедії, незважаючи на її високу репутацію, до сих пір багато інформаційних дірок і неточностей. Починайте заповнювати ці дірки і виправляти неточності. Так ви створите собі позитивну репутацію. Почати можна з заповнення порожніх сторінок з заглушками. Тільки, перш за все, не забудьте прочитати і засвоїти основні принципи Вікіпедії.

2. Виберіть сторінку, яку ви збираєтеся "застовпити"

Якщо ви володієте великою компанією або розкрученим брендом, то власна сторінка у Вікіпедії у вас просто зобов'язана бути. Знайди сторінку, яка:

  • Тісно пов'язана з тематикою вашого сайту
  • релевантна вашому контенту
  • Підходить для внесення вашого цінного внеску

3. Додайте посилання

Це не означає, що потрібно спамити сторінку десятками ваших посилань. Подумайте над тим, як правильно розмістити посилання в контексті. Необхідно відзначити, що навіть якщо ваш матеріал краще, ніж той, який був на сторінці, чужі посилання на свої власні замінювати не варто.

У деяких випадках можна просто додати вашу посилання до вже існуючих. Наприклад, якщо ви є звукорежисером альбому, описуваного сторінкою Вікіпедії. В такому випадку ви цілком законно можете поставити посилання на ваш сайт, особливо, якщо інформація на ньому буде корисна для спільноти.

Однак в більшості випадків, до розміщення посилання потрібен більш творчий підхід.

Наприклад, на вашому сайті є унікальна корисна інформація та при редагуванні статті Вікіпедії ви використовуєте цитату з вашого сайту. Але крім цитати, обов'язково потрібно додати якусь інформацію від себе.

Так само можна завантажити в Вікіпедію якийсь важливий графік, діаграму або схему з вашого сайту і поставити зворотне посилання. Але інформація обов'язково повинна бути цінною і актуальною!

Якщо ж у вас немає ніякого корисного контенту для Вікіпедії, то подумайте над тим, а чи варто тоді все це ваших сил і часу?

4. Зв'яжіть вашу сторінку з іншими

Отримати посилання з Вікіпедії досить складно, а ось облінкований внутрішні сторінки набагато простіше. Пройдіться по статтях і подивіться, які з них можна зв'язати з вашої сторінкою. Чим більше внутрішніх посилань ви отримаєте - тим краще. Але не забувайте, проте, про корисність і зручність для користувачів співтовариства. Не ставте посилання тільки заради посилання. Нарощуючи кількість посилань вашої статті Вікіпедії, ви нарощуєте кількість посилань і для сторінки свого сайту, на яку та посилається (нехай і з nofollow).

Підведемо підсумки

Якщо ви хочете отримати посилання з Вікіпедії, то вам необхідно стати перевіреним редактором. Тому варто почати вже сьогодні, так як це відбудеться не в один день. Але перш за все, подумайте, чи варто воно того? Вікіпедія - це електронна енциклопедія, а не майданчик для самореклами. Будь-які зміни її контенту повинні приносити користь суспільству.

Однак завжди є менш складний, але більш фінансово затратний вихід: заплатити певну суму комусь із авторитетних редакторів. 😉

СПОДОБАЛАСЯ СТАТТЯ? Щиро вітаємо з ДРУЗЬЯМИ!


СТАТТІ З РУБРИКИ:

Посилання з Вікіпедії: а чи варто воно того?
Якщо ви все-таки вирішили отримати посилання з Вікіпедії, що для цього потрібно?
Посилання з Вікіпедії: а чи варто воно того?
Якщо ж у вас немає ніякого корисного контенту для Вікіпедії, то подумайте над тим, а чи варто тоді все це ваших сил і часу?
Але перш за все, подумайте, чи варто воно того?