Сышышь ты, выходи сюда,
поговорим !

Як прискорити роботу Windows 7

  1. Чому Windows починає гальмувати
  2. Що робити, що б прискорити роботу Windows 7
  3. Дефрагментація диска
  4. Прибрати зайві програми з автозавантаження
  5. очищення реєстру
  6. Прискорення за допомогою флешки або карти пам'яті
  7. перезавантажувати комп'ютер
  8. висновок

Згодом комп'ютер починає працювати повільніше. Система завантажується повільно, програми довго відкриваються і т.д. Є багато факторів, через які Windows починає гальмувати. Звичайно, можна перевстановити систему, але краще обійтися менш радикальними способами, що б прискорити роботу Windows 7.

Чому Windows починає гальмувати

Після того, як Ви встановили операційну систему Windows 7, система завантажується досить швидко, програми працюють нормально, без гальм. Згодом швидкість роботи падає.

Це пов'язано з тим, що система потроху захаращується (залишилися файлу віддалених програм, фрагментовані файли і т.д.), в автозавантаженні з'являються нові програми, встановлюються гаджети і доповнення, які забирають частину ресурсів комп'ютера. У сукупності з роботою непотрібних служб це уповільнює роботу системи.

Що робити, що б прискорити роботу Windows 7

Очищаємо систему від сміття

Найперший крок - очищення системи від сміття. Під "сміттям" маються на увазі що залишилися після видалення файли, непотрібні ярлики, тимчасові файли і т.д. Сміттєві файли скупчуються на жорсткому диску. Якщо їх буде дуже багато (особливо на системному диску "C"), то Windows буде працювати дуже повільно.

Видалити сміття з системи можна за допомогою вбудованих засобів Windows 7. Утиліта називається "Очищення диска". Найпростіше відкрити запустити цю утиліту ввівши в пошуковому рядку меню "Пуск" запит "Очищення диска".

Вибираємо в списку системний диск (зазвичай "C"). Трохи почекаємо, поки система проведе аналіз всіх файлів і відкинути непотрібні. Після аналізу відзначте галочками пункти, які треба видалити.

Після цієї операції у мене на комп'ютері звільнилося 3,5 ГБ місця.

Дефрагментація диска

У двох словах дефрагментація - процес збору шматочків (елементів) файлів в одну послідовність елементів. Шматочки одного файлу можуть розташовуватися в різних місцях. Це уповільнює доступ до них. Що б прискорити роботу Windows 7 потрібно періодично проводити дефрагментацію. Дефрагментацію потрібно робити після очищення системи від сміття (попередній пункт).

Дефрагментацію можна проводити засобами Windows 7, але я б порадив Вам використовувати спеціальні програми. почитайте огляд програм для дефрагментації жорсткого диска . В огляді представлені кращі програми для дефрагментації і довідка як проводити дефрагментацію.

Прибрати зайві програми з автозавантаження

Є програми, які після установки прописуються в автозавантаження і стартують разом з запуском системи. Не всі з цих програм потрібні при запуску системи. Будь-яка додаткова програма, яка автоматично запускається при старті системи, уповільнює роботу Windows.

Що б прискорити роботу Windows, потрібно прибрати зайві програми з автозавантаження. Як прибрати програму з автозавантаження, докладно описано в статті Як прибрати програму з автозавантаження .

очищення реєстру

Реєстр - каталог (база даних), в якому знаходяться різні настройки операційної системи Windows. При установці нових програм або гри, зміни налаштувань системи, запуску нових служб і т.д. в цей каталог заносяться нові записи. Після видалення програм записи зберігаються. Виходять непотрібні записи в каталозі. Каталог наповнюється непотрібними записами і уповільнює роботу Windows.

Очищення реєстру від непотрібних записів допомагає прискорити роботу Windows. Є багато програм для очищення реєстру. Я б порадив використовувати безкоштовну Wise Registry Cleaner (скачати програму).

Після запуск програми виберіть потрібну мову та натисніть на кнопку "Сканувати". Програма проведе сканування реєстру і знайде всі непотрібні записи.

Після цього натисніть на кнопку "Очистити" і Wise Registry Cleaner видалить всі непотрібні записи.

Прискорення за допомогою флешки або карти пам'яті

Якщо у Вас є непотрібна флешка або карта пам'яті, то її можна використовувати для прискорення роботи Windows. Така технологія прискорення роботи Winodws називається ReadyBoost. Детально читайте про неї в статті Прискорення Windows за допомогою флешки .

перезавантажувати комп'ютер

Деякі користувачі замість того, що б вимкнути комп'ютер, відправляють його в "Сон". Це зручно. Можна включити комп'ютер і продовжити працювати. Всі відкриті файли і папки будуть відновлені, і не потрібно чекати завантаження Windows.

Але чим довше ви не виключаєте комп'ютер, тим більше різних даних зберігаються в оперативній пам'яті. Поступово оперативна пам'ять заповнюється інформацією, і комп'ютер починає працювати повільніше.

Що б очистити оперативну пам'ять досить хоча б 2 рази в тиждень перезавантажувати комп'ютер.

висновок

Провівши зазначені дії, Ви зможете прискорити роботу Windows 7, витративши невелику кількість часу. Періодично проводите ці операції, що б комп'ютер і операційна система нормально функціонували.