Сышышь ты, выходи сюда,
поговорим !

Як просувати сайт в 2016 році: короткий посібник

 1. Контент всьому голова
 2. Посилання працюють. Але не всі
 3. Мобільні в тренді
 4. Оптимізації бути!
 5. Без хорошого юзабіліті сайт не продає
 6. Чи не змушуємо відвідувачів чекати
 7. замість висновку

З того моменту, як стало зрозуміло, що в пошукових системах сайти можна просувати (і заробляти на цьому гроші), знайшлося чимало умільців, які цим плідно зайнялися. Пошукові системи намагалися і намагаються протистояти цьому, і навіть з якогось дива: вони борються за якість видачі, адже сформована оптимізаторами видача далека від ідеалу.

Тепер же при словах замовника « зробіть пошукове просування сайту »Особи сеошників стають серйознішими (якщо не сумніше), тому що пошукові системи сильніше закрутили гайки і те, що працювало пару років назад, зараз вже не працює. Так, більше не просунути сайт за допомогою переспама ключових слів, шаблонних текстів і тисяч закуплених посилань. У спробі полегшити задачу оптимізаторів, особливо тим, хто вирішив просувати сайт самостійно, ми написали керівництво, яке допоможе потрапити в топ-10 в 2016 році.

Контент всьому голова

Серед способів просування в пошукових системах цей, мабуть, самий активно розвивається. Зараз контент лежить в основі просування, і без грамотного контент-маркетингу складно пробитися в топ Яндекса. Причому переспамленний ключовими словами текст не підійде, потрібен по-справжньому корисний для користувача, що відповідає тематиці сайту і добре написаний. Завдяки оновленню механізмів ранжирування пошуковий робот, переглядаючи сайти, легко розпізнає переспамленние і скопійовані тексти, що призводить до зниження позицій сайту у видачі. Через неякісні текстів погіршуються і поведінкові фактори, що ще більш негативно позначається на показниках.

На щастя фахівців з просування, представники більшості галузей ще не зрозуміли високу значимість хорошого контенту, і зараз є відмінна можливість просунутися в топ. Плюс до цього багато замовників SEO-студій не готові платити гроші за «примарне» і таке не швидке просування за допомогою контенту.

Окремо варто сказати про тексти, з ними теж не все так просто. Запам'ятайте кілька правил ідеального контенту:

 • Оригінальність - це повинен бути як мінімум рерайт / переклад чужого тексту, а краще оригінальний текст, який відповідає на питання відвідувача / потенційного покупця. Чи не хочете писати самі? Замовте текст на одній з бірж контенту. Обмовимося, що це правило не стосується описів товарів, повірте, зробити оригінальне опис технічних характеристик практично неможливо.
 • Грамотність - її ніхто не відміняв, тексти з меншою кількістю помилок ранжуються краще.
 • Первинність - найкраще ранжуються тексти, в яких є нова інформація, а не в десятий раз переписана стаття «кошлатих років», особливо якщо ви з динамічно розвивається. Якщо ж ви берете тему, стару як світ, то спробуйте внести в неї щось своє, наприклад новий погляд на це питання, або зробите як студенти, які пишуть диплом: об'єднайте кілька точок зору і зробіть свій висновок.
 • Корисність - не пишіть про те, що людям не цікаво, ніхто не буде читати ваш текст, і він не принесе користі для просування.
 • Тематичність - текст повинен відповідати темі. Якщо ви продаєте телевізори, не пишіть про котиків (якщо, звичайно, вони не лежать на ваших телевізорах).
 • Лаконічність - не потрібно писати «простирадла», які відвідувачі не будуть читати (виключення складають інфопортали і блоги, в яких не обійтися малим обсягом і відвідувач точно подужає такий довгий текст).
 • Регулярність - закон «розмістити кілька хороших текстів і забути» більше не працює. Якщо ви взялися просувати свій сайт контентом, то робіть це постійно, розміщуйте текст мінімум 1-2 рази в місяць, фото- і відеоконтент теж вітається.

Посилання працюють. Але не всі

Після впровадження «Минусинска» оптимізатори заговорили про кризу посилального просування. Так, багато бірж посилань закрилися, а сайти, що потрапили під «Минусинськ», познімали більшу частину своїх посилань (і ще більше «попалися»), але все це не означає, що посилальне просування перестало працювати, воно перейшло в іншу площину.

Тепер не потрібно купувати багато посилань, досить купити кілька дорогих, якісних, а головне, тематичних посилань. Звертайте також особливу увагу на параметри донорів, такі як траст, Alexa rank, вік домену, співвідношення і кількість вхідних і вихідних посилань. І ще більш серйозно поставтеся до вибору донора при покупці вічних посилань, так як з 2015 року під АГС стали потрапляти багато сайтів, які продають вічні посилання зі статей. Навіщо ж витрачати великі гроші на непрацюючий інструмент просування?

На жаль, експерименти сеошників поки не виявили точний критичну вагу посилань для сайту, після якого він потрапляє під «Минусинськ». Можна лише з упевненістю сказати, що не потрібно гнатися за кількістю.

Мобільні в тренді

З кожним днем ​​все більше відвідувачів заходять на сайт ні з комп'ютерів і ноутбуків, а з мобільних і планшетів. Це ми бачимо за звітами в системах аналітики, та й по собі ви могли помітити. І хоч всі знають, що поки мобільний інтернет набагато повільніше десктопного, багато компаній не спромагаються оптимізувати сайт під мобільні пристрої. Вони не замислюються над тим, що ніхто не захоче чекати, коли сайт завантажиться, щоб потім ще займатися збільшенням тексту з метою прочитати необхідну інформацію.

Тому подбайте про те, щоб у вашого сайту була адаптивна або мобільна версія . Рекомендуємо в цих версіях урізати інформацію і залишити тільки найважливіше.

Оптимізації бути!

Про стару добру оптимізацію коду теж забувати не варто. Налаштуйте вже site map, robot.txt, зробіть правильні title і H1, перевірте коректність відображення сторінок, наявність битих посилань, зробіть перелинковку. Повірте, ці технології до сих пір працюють. Так чому ж ви до сих пір ними не скористалися?

Найголовніше - оптимізувати сайти не тільки під Яндекс, чим грішать багато оптимізаторів, а й під Google. У разі потрапляння під фільтр в Яндексі у вас повинна залишитися значна частка трафіку з Google і інших пошукових систем. Це стосується не тільки коду, але і контенту, і посилань.

Без хорошого юзабіліті сайт не продає

Пора зрозуміти і прийняти цей постулат: якщо багато відвідувачів приходить на сайт і мало хто робить замовлення, потрібно попорпатися в юзабіліті сайту. Запитайте маркетологів, вони підкажуть, що потрібно змінити, щоб конверсія збільшилася. Звернувшись до досвідчених фахівців, ви заощадите час і гроші, які могли б витратити на безрезультатне просування.

Чи не змушуємо відвідувачів чекати

Ви серйозно думаєте, що відвідувач буде чекати, коли завантажиться ваш сайт? Більшість з них закриє сторінку, так і не дочекавшись результату, і піде на сайт конкурентів.

Обов'язково перевірте швидкість завантаження сторінок. Зробити це можна за допомогою різних сервісів, наприклад інструменту від Google . Він не тільки покаже реальну швидкість завантаження сторінки сайту, але і запропонує можливі варіанти оптимізації. До речі, тут же можна перевірити, наскільки ваш сайт адаптований під мобільні пристрої.

Ще одна рекомендація - використовуйте хостинг з відповідною швидкістю завантаження. Підійдіть до пошуку хостингу з усією відповідальністю, проконсультуйтеся з фахівцями, подивіться відгуки в інтернеті.

замість висновку

Інтернет-маркетинг і пошукові системи постійно розвиваються, тому нам потрібно розвиватися разом з ними. Основний принцип просування Яндекс поставив ще в 2015 році: робіть сайти в першу чергу для людей, а не для пошукових роботів.

Настав час прислухатися до порад і вступити в нову еру комплексного просування сайту і боротьби за покупця.

Чи не хочете писати самі?
Навіщо ж витрачати великі гроші на непрацюючий інструмент просування?
Так чому ж ви до сих пір ними не скористалися?