Сышышь ты, выходи сюда,
поговорим !

Як розігнати процесор на ноутбуці?

 1. Навіщо робиться розгін процесора ноутбука
 2. Розгін процесора ноутбука: крок за кроком
 3. Простий розгін засобами Windows
 4. Програмний спосіб розгону за допомогою спеціальних утиліт
 5. Розгін процесора ноутбука через BIOS
 6. Чи потрібно розганяти свій ноутбук?

Розгоном процесора називається збільшення швидкості роботи чіпа в порівнянні із заявленою виробником продуктивністю. Найпопулярніший спосіб - збільшення тактової частоти . В цьому випадку такт роботи процесора трохи скорочується в часі, а робить він за цей такт стільки ж. Значить, швидкість обчислень зростає. Поява багатоядерних процесорів породило ще один варіант розгону - розблокування відключених виробником ядер. Але це доля професійних оверклокерів, і ми залишимо чаклунство з ядрами за межами цієї статті. Розглянемо лише кілька найбезпечніших варіантів розгону процесора ноутбука.

Навіщо робиться розгін процесора ноутбука

Почнемо з питання «навіщо». Отримати велику продуктивність за ту ж вартість процесора здається вигідним рішенням. Крім того, при збільшенні тактової частоти шини чіпа, як правило, швидше працює і пам'ять. В результаті і додатки починають працювати трохи швидше. Справедливості заради варто відзначити, що в сучасних чіпсетах для настільних комп'ютерів ви можете розганяти ЦПУ і ОЗУ по-різному. Але не в ноутбуках.

Де може знадобитися велика продуктивність процесора ноутбука? Очевидно, в іграх і важких додатках начебто Adobe Photoshop, дуже вимогливих до ЦПУ. Сучасні браузери теж активно використовують процесор на «важких» сторінках в інтернеті. Розробники веб-сайтів сьогодні активно використовують мультимедійні можливості HTML 5 і Flash. Тобто велика продуктивність потрібно практично у всіх повсякденних завданнях користувача ноутбука.

Рекомендуємо - підвищення продуктивності ноутбука , технологія розгону ноутбука - Turbo Boost .

Розгін процесора ноутбука: крок за кроком

Увага! При самостійному розгоні процесора по наших порад вам потрібно пам'ятати про наступні речі:

 • Розгін процесора збільшує продуктивність, але одночасно зростає і енергоспоживання. Значить батареї вашого ноутбука вистачатиме на менший час і грітися чіп стане сильніше. Потрібно забезпечити хорошу вентиляцію всередині корпусу. Як мінімум не закривайте спеціальні прорізи, розташовані на днище і ззаду ноутбука.
 • У далекій перспективі розгін може знизити термін життя процесора.

Простий розгін засобами Windows

Найбезпечнішим для ноутбуків вважається «розгін» за допомогою зміни режиму електроживлення.

1. Відкриваємо програму Електроживлення в Windows 7 або 8.1.

1

2. Встановлюємо «Високу продуктивність» - особлива схема електроживлення, яка вимагає від процесора максимальної продуктивності.

Встановлюємо «Високу продуктивність» - особлива схема електроживлення, яка вимагає від процесора максимальної продуктивності

Таким чином, ми розігнали процесор ноутбука штатними засобами і без жодного ризику.

Програмний спосіб розгону за допомогою спеціальних утиліт

Тут починається опис способів розгону, які пов'язані з певним ризиком для звичайного користувача. Тому робіть все обережно і з дуже маленьким кроком. Наприклад, якщо частота роботи процесора 1 ГГц, то вимагати від нього підкорити вершину 1.5 ГГц нерозумно. Максимум, що можна зробити безпечно, + 10-15%. Всі інші цифри досягаються тільки спеціальними засобами зі зміною системи охолодження і харчування чіпа.

1. Скачайте програму CPU-Z.

Скачайте програму CPU-Z

Вона не вміє розганяти процесор. Зате CPU-ID дасть нам повну інформацію про чіп, який встановлений в нашому ноутбуці. Знаючи цю інформацію, ми зможемо зрозуміти наскільки додаткових гігагерц ми можемо розраховувати.

2. Скачайте спеціальну утиліту SetFSB. Ця програма здатна управляти тактовою частотою процесора без використання BIOS.

Уважно вивчіть список підтримуваних утилітою моделей ноутбуків. Найсвіжіших ви в цьому списку не виявите, так як ситуація з підтримкою програми зараз незрозуміла. Але ось старі ноутбуки, випущені орієнтовно до 2014 року, утиліта підтримує. Послідовність дій проста. Збільшуємо з маленьким кроком тактову частоту шини процесора і дивимося на результат.

3. Тестуємо ноутбук на стійкість роботи після розгону. Те, що ноутбук після розгону працює при запуску інтернет-браузера, це вже добре. Але нам треба перевірити, чи витримає він більш серйозне навантаження. Нам допоможе утиліта Prime 95. Її перевага - мінімальний розмір файлу і відсутність необхідності витрачати час на установку.

Її перевага - мінімальний розмір файлу і відсутність необхідності витрачати час на установку

Якщо ви під час тесту запустіть описану раніше програму CPU-Z, то побачите, що процесор працює на найвищій частоті, яка йому дозволена. Якщо щось буде працювати нестабільно: поява синього екрана, зависання, то частоту слід знизити.

Розгін процесора ноутбука через BIOS

Розгін процесора можливий і через настройки BIOS. Але стосується це лише окремих моделей. І, треба сказати, досить рідкісних. Слід розуміти, що ноутбук - це перш за все мобільний пристрій з довгим часом роботи від акумулятора. Можливості розгону процесора тут не такі широкі, як у персональних комп'ютерів, але дещо зробити можна. Загальний хід дій приблизно такий.

Інструкція: як увійти в Bios .

 1. Входимо в BIOS. Залежно від моделі ноутбука вам слід затиснути або часто натискати клавішу Del, Esc або F12 при включенні харчування. Можуть бути й інші комбінації клавіш. Це залежить від виробника, так що почитайте інформацію про своє ноутбуці в мережі або в інструкції користувача.
 2. Пункт, під яким ховаються настройки, може називатися по-різному. Наприклад, CPU FSB Clock або CPU FSB Frequency. Все, що ми можемо зробити, це невелике збільшення тактової частоти шини.
 3. Збільшуємо показник тактової частоти. Перезавантажуємо ноутбук.

Після розгону обов'язково тестуємо надійність ноутбука утилітою Prime 95.

Чи потрібно розганяти свій ноутбук?

Ноутбуки не призначені для розгону процесора. Навпаки, виробники мобільних чіпів зробили все, щоб такий розгін не потрібен користувачу. Частота автоматично знижується, коли процесор простоює, і росте, коли чіп потрібен системі. Найнадійніший спосіб нічого не зламати, скористатися перемиканням схеми електроживлення ноутбука. Процесор перестане знижувати частоту, що дасть вам невеликий приріст продуктивності в порівнянні з економічними режимами роботи. Справедливості заради нагадаємо, що режим високої швидкодії автоматично включається, якщо ви просто встромляєте штекер блоку живлення в ноутбук. Для не самих нових моделей ноутбуків є додаткова альтернатива розгону процесора - утиліта SetFSB. А стабільність роботи в новому разогнанном стані ви зможете перевірити програмою Prime 95.

Де може знадобитися велика продуктивність процесора ноутбука?