Сышышь ты, выходи сюда,
поговорим !

Як вести домашнє господарство?

 1. Живіть за коштами
 2. Фінансове питання
 3. Розподіл домашніх обов'язків
 4. Кілька слів про чистоту
 5. мотивація

Автор Марія На читання 7 хв. переглядів 21

ведення домашнього господарства - це майстерність, що межує з мистецтвом. Сучасна жінка, що балансує на межі роботи і облаштування побуту, повинна докладати максимум сил для того, щоб досягти успіху. Грамотна розстановка сил, економія, планування - ось ті «кити», на яких тримається «кар'єра» домогосподарок.

Живіть за коштами

Постарайтеся жити за коштами. Плануйте витрати грамотно . Звичайно, можна іноді побалувати себе делікатесом або поїздкою на відпочинок, але всі ці «надмірності» не повинні виходити за рамки бюджету. Якщо ви - не дружина мільярдера або олігарха, то, швидше за все, вам завжди не вистачає грошей. Чи не тому, що ви їх мало заробляєте, а тому, що багато витрачаєте.
Кілька порад тим, хто ніяк не може вийти з локального фінансової кризи:

 • Задовольняйтеся тим, що у вас є. Чи не перепрацьовувати, не шукайте другу роботу, краще навчитеся планувати витрати. Погодьтеся, що якщо скласти вашу зарплату і зарплату вашого чоловіка, вийде цілком солідна сума. Постарайтеся укластися в рамки, не виходити за межі своїх можливостей, і грошей вистачить на все.
 • Стримуйте свій запал відносно кредитів. Беріть в кредит тільки те, що вам дійсно потрібно. Якщо у вас поламався холодильник або пральна машинка, а грошей немає, то, звичайно ж, без позики вам не обійтися. Але чи варто брати кредит для того, щоб змінити стару модель телевізора на нову? Не забувайте вчасно розплачуватися з боргами, щоб не втратити платоспроможність в очах банків.

І головне: ніколи не беріть два кредити одночасно!

 • Ставтеся до реклами скептично. Пам'ятайте про те, що головне завдання реклами полягає в тому, щоб змусити вас щось купити. Рекламодавцям і виробникам продукції і ви, і ваші проблеми глибоко байдужі. Вони думають тільки про власний прибуток. Не давайте комусь заробити на вас. Вдумливо і розсудливо ставитеся до планування покупок. У світі виробляється безліч дорогих і абсолютно непотрібних вам речей. Ви ж не збираєтеся купувати всі ці речі? Якщо кожен похід в магазин перетворюється в боротьбу з самою собою, відправляйте за покупками чоловіка. Повірте: і маркетологи, м мерчендайзери безсилі перед чоловіком зі списком необхідних товарів. Чоловіки дуже рідко купують непотрібні речі.

Фінансове питання

Фінансове питання

У важких економічних умовах особливо гостро стоїть питання планування сімейного бюджету . З грошима відбуваються дивні речі: вони просто «спливають» з рук. Скільки б коштів ні приносився в будинок, всі вони кудись зникають з реактивною швидкістю. Що робити? Зберіться на сімейну раду і разом з чоловіком складіть баланс, в який впишіть доходи і передбачувані витрати. Визначте суму, яку ви зможете витратити на місяць на продукти, побутову хімію, одяг. Виділіть пріоритети.

Отже, на першому місці у нас традиційно стоїть покупка товарів першої необхідності. До цієї категорії відносяться продукти і побутова хімія. Нагадуємо: продукти - це не тільки цукерки і морепродукти, а й цукор, сіль, крупи. «Стратегічний» запас повинен завжди перебувати під рукою. У доброї господині сіль і цукор не закінчуються ніколи, тому що запаси завжди поповнюються. Те ж стосується і порошку, і відбілювача, і іншої побутової хімії.

Далі за важливістю слід оплата за кредитами (якщо вони у вас є). В першу чергу зробіть необхідні виплати. Прострочення платежів призведе до втрати репутації у банків. Що означає втрата репутації в сучасних умовах? А то, що в найкритичніший момент ви можете опинитися без грошей.

Чи потрібно витрачати кошти на розваги і відпочинок? Безумовно, але тільки в міру. Плануйте відпочинок по бюджету. Якщо немає грошей на «велику поїздку», рушайте в «малу». Тобто замініть відпочинок за кордоном або на море поїздкою в найближчий санаторій. Те ж стосується і розваг. Немає грошей на клуб? Сходіть з дитиною в цирк. Так ви і гроші заощадите, і дитині доставите масу задоволення.

Позбавтеся від шкідливих звичок. Алкоголь і куріння не тільки підривають здоров'я, але і утворюють величезний пролом в бюджеті. Не давайте виробникам тютюну і спиртного використовувати вас через вашу залежність.

Розподіл домашніх обов'язків

Розподіл домашніх обов'язків

Оскільки ви - не рабиня біля плити і не найнята домробітниця, то сміливо можете розподіляти домашні обов'язки перед домочадцями . Не бійтеся, вони не перенапрягутся, витираючи пил або миючи посуд. Складіть «план робіт» і визначте, хто і що повинен робити. Розподіляти домашні обов'язки потрібно за трьома основними орієнтирами:

 1. За індивідуальним перевагам. Запитайте у близьких, що вони хочуть робити. Раптом у когось з них з'явиться бажання сходити за покупками або пропилососити?
 2. За умінням і здібностям. Тут все зрозуміло. Навряд чи варто змушувати дитину готувати борщ, а чоловіка - прасувати білизну.
 3. За ступенем корисності. Дитині краще доручати такі завдання, які допоможуть йому зорієнтуватися в майбутньому дорослому житті.

Традиційні уявлення про розподіл побутових обов'язків не позбавлені сенсу. Зрештою, ви ж не зможете полагодити праску замість чоловіка, так що не просіть його виконувати чисто «жіночі» завдання. Прання, прасування, шиття залиште собі, а обов'язки по ремонту сміливо Нехай покладуть на мужні плечі чоловіка. Якщо він не вміє це робити, то нехай навчиться. Або, принаймні, віднесе побутову техніку в ремонтну майстерню.

Готувати можна удвох і окремо. Класичний варіант виглядає так: рутинну роботу бере на себе дружина, чоловік же готує рідко, але якісно. Погодьтеся, що є страви, які у вашого чоловіка виходять краще, ніж у вас. Якщо ваш улюблений любить готувати, заохочуйте його експериментальні дослідження. Якщо ви працюєте, то рутину доведеться ділити на двох. Можна все робити по черзі або визначити порядок приготування їжі по днях: хто раніше приходить, той і готує вечерю.

Збирання слід проводити разом, всією сім'єю. Адже ви ж разом сміття, чи не так? Ось і прибирайте разом. Попросіть дитину пропилососити і витерти пил (без полиролей!). Чоловікові доручіть винесення сміття. На себе візьміть важкий обов'язок щодо приведення в порядок санвузлів (не варто ображати чоловічу гідність чищенням унітазів) і миття підлоги.

Кілька слів про чистоту

Кілька слів про чистоту

Домашній затишок на пряму залежить від прибирання житлових приміщень: вітальні, спальні, дитячої, почніть з видалення пилу та павутиння. Протріть вікна, підвіконня, батареї. Не забудьте підняти голову вгору і приділити увагу плафонам люстри. Звичайно, люстру щодня мити не потрібно, забруднення з її поверхні необхідно видаляти по мірі накопичення. Потім пропилесосьте килимові покриття і помийте підлоги.

Вологе прибирання можна проводити один-два рази на тиждень. Збирання речей - щодня. Якщо все речі будуть знаходитися на своїх місцях, то сама прибирання не займе багато часу.

Збирання санітарних зон потрібно проводити якомога частіше. Тут все залежить від кількості осіб в сім'ї, а також від наявності дітей і домашніх тварин. Необхідно діяти за таким принципом: у ванній і туалеті має бути чисто завжди! Найменше забруднення - це загроза для вашого здоров'я і здоров'я ваших близьких. Тому ванну потрібно мити після кожного обмивання. Поверхневу прибирання унітазу йоржиком кожен член сім'ї повинен робити самостійно після відвідування туалету (за винятком маленьких дітей).

Генеральне прибирання санітарних зон проводиться один-два рази на тиждень.

мотивація

Якщо ви залучаєте до виконання домашніх справ своїх домочадців, то не забувайте їх хвалити. Вам це нічого не буде коштувати, близьким ж принесе масу задоволення. Говоріть чоловікові і дитині про те, як ви не можете без них обійтися. Дізнавшись про свої таланти в області збирання і приготування їжі, близькі з задоволенням будуть вам допомагати. А вам саме це і потрібно, чи не так?

Але чи варто брати кредит для того, щоб змінити стару модель телевізора на нову?
Ви ж не збираєтеся купувати всі ці речі?
Що робити?
Що означає втрата репутації в сучасних умовах?
Немає грошей на клуб?
Раптом у когось з них з'явиться бажання сходити за покупками або пропилососити?
Адже ви ж разом сміття, чи не так?
А вам саме це і потрібно, чи не так?