Сышышь ты, выходи сюда,
поговорим !

Як відкрити магазин косметики професійної та натуральної? Скільки коштує?

 1. Вибір ніші в індустрії краси
 2. Типи магазинів косметики
 3. Документи для відкриття бізнесу в області косметики
 4. Вибір приміщення для магазину
 5. Який потрібен персонал?
 6. Витрати на відкриття магазину косметики і доходи
 7. Відкриття інтернет-магазину косметики
 8. Як підвищити рентабельність?
 9. Відео-матеріали по відкриттю магазину косметики

Магазин косметики може мати масу напрямків, і головне питання полягає в тому, яку конкретну нішу вибрати. Це питання відштовхується і від бюджету, і від аналізу конкурентів, і від місця розташування магазину. Якщо вибір вихоплює інтернет-магазин, тут легше матеріально, але додаються нові питання про оптимізацію і розкрутку вашого імені.

Вибір ніші в індустрії краси

Косметика являє собою одну величезну нішу, яку можна розділити на наступні сектори:

 • Декоративна косметика мас-медиа (яка має більш доступну цінову позицію для покупця з невеликим і середнім доходом).
 • Професійна косметика.
 • Косметика по догляду (за тілом, за обличчям, гелі для душу, скраби, солі для ванн) формату мас-медіа;
 • Натуральна або органічна косметика, миловаріння - ручна робота.
 • Парфуми.

Парфуми

Всі ці види косметики в великих магазинах або супермаркетах виставлені на продаж в цілому: тобто Ви зможете знайти більш доступні зразки, професійні засоби, натуральне мило та органічну косметику. Але коли постає питання про створення власного бізнесу, найчастіше краще визначитися з окремою нішею і пропонувати її складові (супутні товари), ніж братися за все і відразу.

При цьому варто взяти до уваги такі чинники:

 • Зареєструєтесь ви в якості індивідуального підприємця або ТОВ (що краще вибрати - читайте тут ), Відразу відповідайте на питання: чи достатній ваш бюджет, щоб конкурувати з Летуаль або Або де Боте? Найчастіше немає, так як це мережі, і вони розрослися по всіх містах і обсяг продажів у них на високому рівні.
 • Навіть якщо ви хочете почати бізнес в маленькому місті, яке ще не оснащений такими гігантами косметик-індустрії, то подумайте, наскільки зможе окупитися вкладення в професійну косметику або парфумерію навіть для невеликого магазину. Тут потрібно аналіз інфраструктури міста, передбачуваного вікового цензу покупців і їх потреб.
 • Якщо ви починаєте свій бізнес зі створення хенд-мейд натуральної косметики - це відмінний варіант, зараз все натуральне в ціні. Але поодинці тут буде впоратися неможливо, так як припускати відмінний асортимент без додаткового набору кваліфікованих співробітників не вийде.

Типи магазинів косметики

Ви зважилися на відкриття магазину натуральної косметики. Тут можливі наступні варіанти:

 • Ви самі займаєтеся виробництвом, реєструєте торгівельну марку і створюєте підприємство. Це в ідеалі, але на ділі досить складне питання, так як потрібно мати певні знання в хімії. Буде потрібно провести пошук постачальників і майстрів, які будуть працювати над асортиментом продукції, використовуючи натуральні інгредієнти.
 • Ви відкриваєте магазин тих самих натуральних інгредієнтів. Чому б і ні? Це навіть краще, перш ніж дійти до складання власної рецептури мила, кремів і масок. Натуральні ефірні масла, солі, глини та особливі продукти, наприклад, мильні горіхи - зараз як ніколи в топі індустрії краси.
 • Ну і, нарешті, ви можете відкрити інтернет-магазин , Який заощадить багато коштів на оренду приміщення і дасть вам можливість різноманітності асортименту.

Ну і, нарешті, ви можете  відкрити інтернет-магазин  , Який заощадить багато коштів на оренду приміщення і дасть вам можливість різноманітності асортименту

Документи для відкриття бізнесу в області косметики

По-перше, спочатку потрібно визначитися з юридичним оформленням магазину: або як ІП, або ТОВ ( документи для ТОВ ). По-друге, для відкриття такого магазину варто визначитися з методом оподаткування - найкращий варіант при площі менше 150 квадратів - ЕНВД , Який розраховується як раз виходячи з площі торгового приміщення (хоча можна використовувати і спрощену систему оподаткування).

Документація для відкриття магазину косметики:

 • Дозвіл на відкриття від Росспоживнагляду і сан-епідем висновок.
 • Так як товари пов'язані зі шкірою і тілом, необхідно подбати про наявність сертифіката на косметику, яку ви збираєтеся продавати. Тут особливу увагу потрібно звернути при заповненні договору про постачання косметичних засобів.
 • У будь-якому випадку буде потрібно замовити друк і відкрити рахунок у банку, незалежно від того, в якій юридичній формі буде представлений магазин косметики.

Вибір приміщення для магазину

Якщо у вас немає великого бюджету на відкриття магазину в 50-60 кв.м. (А в такому магазині обсяг витрат точно «перепаде» за мільйон), то варто спробувати відкрити невелике приміщення від 5 до 10 квадратів. Але тут варто врахувати кілька факторів:

 • Таке маленьке приміщення - найбільш ходовий варіант. Нерідко навіть в невеликих містах на такі приміщення вже стоїть черга. Тому доцільно «зайняти» місце ще при будівництві будь-якого торгового центру, острівець у ТЦ або «пристенке».
 • Визначте конкурентів, їх «слабкі місця» і чи зможете ви їх заповнити. Наприклад, в цьому ж торговельному центрі розташувався магазин декоративної косметики. Тут можна відкрити і органіку, і натуральні засоби для тіла, тобто діаметрально протилежне конкурентам заклад.
 • Незважаючи на малу площу і, відповідно невеликий обсяг продукції, складські приміщення все-таки знадобиться, особливо якщо у вас косметика з натуральними інгредієнтами: там свої умови зберігання, та й невеликі терміни.
 • Вентиляція допоможе уникнути змішання запахів. Зрозуміло, що якщо у вас острівець - це питання вам вирішити не під силу, ну а якщо магазин - то доведеться зайнятися і заради покупців, і для себе.
 • Продавець-консультант, а в маленьких магазинах частіше це звичайний промоутер, отримує невелику заробітну плату і не особливо зацікавлений в залученні покупців, а просто «відстоює» свої призначені години. Його теж можна зрозуміти, тому відсотки від виручки ( що це таке? ) При формуванні його заробітної плати повинні бути. Інакше можна втратити масу клієнтів, а разом з ними і бізнес.
 • Маленьке це приміщення або велике - його дизайн повинен залучати, а не відлякувати відвідувачів. Якщо вони бачать блискучі три полки, заповнені товарами краси, а решта - дзеркальне приміщення і стійка для самотнього продавця, то пройдуть повз. Дизайн повинен бути привітним, як правило, світлим частіше в стилях Шеббі шик або прованс, особливо це стосується косметики «а-ля натурель».

Питання про конкуренцію - досить делікатне, тому варто розглянути не тільки близькість конкурентів і асортимент їх продукції, а й чинники інфраструктури району, в якому планується відкриття вашої торгової точки. Наприклад, якщо продукція орієнтована на віковий сегмент 25-35 років, то найоптимальніше розташування - поруч з місцями масового скупчення людей і великою прохідністю, фітнес-центрами та салонами краси .

Дизайн і прикраса інтер'єра має велике значення, особливо зараз в століття інстаграм й ідеальних картинок в контакті. Не скупіться на візуальну привабливість приміщення, і покупці до вас потягнуться.

Який потрібен персонал?

З співробітників потрібні продавці, окремо - консультанти. Швидше за все, знадобляться юридичні послуги, послуги фотографа для створення прайса, маркетинг ( що це таке? ) Журналів, кур'єр - але це вже разові витрати.

Делікатне питання - це бухгалтерія. У цій справі, особливо якщо магазин невеликий - краще взяти кермо влади в свої руки, тим більше що є безліч сервісів (крім дорогої 1С), які допоможуть успішно вести бухгалтерію в одній особі.

Але якщо існує брак часу - можна взяти бухгалтера зовнішнім сумісником. Магазин же в 40-50 квадратів потребує повноцінного співробітника, так як і обсяги і замовлення тут в рази збільшуються.

Витрати на відкриття магазину косметики і доходи

Ви хочете відкрити звичайний магазин натуральної косметики, а ви станете її виробляти чи ні, вам доведеться нести витрати:

 • Оренда приміщення (візьмемо усереднену ставку в 1000 рублів на метр) в середньому 20 кв.м. плюс комунальні платежі - близько 20 000 руб. у місяць.
 • Вартість продукції може варіюватися в межах 500 000 рублів, так як це натуральна косметика.
 • Устаткування (вентиляція, шафи, стелажі) - 150 000 рублів.
 • Заробітна плата працівників - 60 000 рублів
 • Реклама - 30 000 рублів.
 • Інші витрати (дизайн інтер'єру, додаткові умови зберігання) - 30 000 рублів.

Разом: 800 тисяч рублів витрат на створення магазину косметики в середньому. Не знаєте де взяти цю суму? Тоді читайте статтю: Де взяти гроші на розвиток бізнесу?

Прогнозований дохід при 100% націнки становитиме 400 000 рублів на місяць, а прибуток - близько 200 000 рублів. Таким чином, за рік з урахуванням того, що обладнання - це разові витрати, можна окупитися.

Відкриття інтернет-магазину косметики

Наступне питання - це створення інтернет-магазину. Він, безумовно, має більш розмиті обриси в складанні бізнес-плану, так як тут важливий асортимент продукції:

 • Купівля доменного імені - 2000 рублів.
 • Створення сайту - спочатку можна прекрасно обійтися без залучення веб-дизайнера. Вордпресс володіє шаблонами, які можна підлаштувати під будь-який інтернет-магазину і абсолютно безкоштовно за допомогою плагінів накрутити собі потрібний дизайн з опитуваннями і красивими ефектами. Якщо немає можливості зайнятися самостійно, середня вартість створення сайту - 10 000 рублів без обліку наповнення.
 • Якщо асортимент невеликий, то відпадає потреба в послугах копірайтерів, і юзабіліті сайту можна оформити самостійно. Якщо немає - то візьмемо усереднені позиції: 50 рублів за кілознак та 300 позицій з описом продуктів в 1000 знаків кожна. Разом отримуємо 15000 рублів.
 • Просування сайту, реклама в соц. мережах, створення груп і їх ведення - додаткові витрати, які оплачуються оптимізаторів. Їх вартість уже може досягати висот неймовірних. Але візьмемо щомісячні витрати в середньому на оплату цих послуг - 10 000 рублів.
 • Продукція, раз ми взяли 300 позицій, в межах вартості від 300-500 рублів складе 150 000 рублів.

Разом близько 200 000 рублів вам знадобиться для створення інтернет-магазину натуральної косметики. Говорити про доходи складно, оскільки все залежить від грамотного ведення сайту і розкручування. Передбачається, що вже за 5-6 місяців ви окупляться з урахуванням того, що будете самостійно оплачувати доставку товарів.

Як підвищити рентабельність?

Перше питання при створенні будь-якого бізнес-проекту - як зацікавити покупця? Величезне значення має не тільки широкий асортимент продукції, але і наявність привабливих пропозицій. Так, врахуйте наступні поради:

 1. Якщо ваш бізнес вузькопрофільний, наприклад, миловаріння, потрібно обзаводитися близько тематичної продукцією: гелі для душа, солі для ванн, спа-комплекти з ефірними маслами, комплекти для миловаріння, формочки і так далі.
 2. Акції, знижки постійним покупцям, розіграші та безпрограшні лотереї з милими міні-призами - все це, безсумнівно, приверне покупців. І до вас прийдуть знову!
 3. У районі каси розташуйте продукцію для повсякденного вжитку: вологі серветки, лаки, блиски для губ або гігієнічні помади, гребінці, пилочки, експрес-маски для волосся і обличчя - це те, що дівчині потрібно, причому постійно.
 4. В ідеалі - наявність пробників до всієї представленої косметиці, щоб покупець міг оцінити чи спробувати ту чи іншу засіб. Без цієї можливості продажу можуть істотно скорочуватися.
 5. Приймайте участь в конкурсах міста, ярмарках, святах, заходах - це все привід заявити про себе!

Відео-матеріали по відкриттю магазину косметики

Перше відео описує варіант інтернет-магазину косметики. Ви дізнаєтеся про правильній розстановці нюансів, плагинах, акціях, опитуваннях і юзабіліті сайту. Як зробити його особливо привабливим для клієнтів, і що дозволить їм затриматися на вашому сайті до здійснення покупки.

Друге розповідає про створення магазину косметики: до чого треба придивитися, де шукати співробітників і які товари можна вибрати для продажі? Плюс розглядається можливий бюджет, конкретна ніша, аналіз конкурентів. І чому бізнес косметики актуальний в будь-який, навіть в кризовий час.

Індустрія краси - бізнес, рентабельність якого доходить до 40% при грамотній розробці бізнес плану, стратегії просування і реклами, а також аналізі ринку і попиту в конкретному районе, де планується проводити продажу. Перед початком відкриття, варто уважно вивчити всі ризики, а також оцінити можливі доходи.

Чому б і ні?
О це таке?
Який потрібен персонал?
О це таке?
Не знаєте де взяти цю суму?
Як підвищити рентабельність?
Перше питання при створенні будь-якого бізнес-проекту - як зацікавити покупця?
Друге розповідає про створення магазину косметики: до чого треба придивитися, де шукати співробітників і які товари можна вибрати для продажі?