Сышышь ты, выходи сюда,
поговорим !

Оптимізація і дефрагментація диска в Windows 10

 1. Кращі програми для дефрагментації
 2. Defraggler
 3. Auslogics Disk Defrag
 4. MyDefrag
 5. Вбудована програма дефрагментації в Windows 10

Домашній комп'ютер - електронна техніка, без якої не обходиться майже жодна сім'я

Домашній комп'ютер - електронна техніка, без якої не обходиться майже жодна сім'я. Він служить не тільки для розваг та ігор, але і часто стає серйозним помічником у роботі на дому. При постійному використанні ПК можна спостерігати погіршення його роботи, швидкості обробки даних. Пов'язано це з фрагментацією файлів на жорсткому диску.

Фрагментація являє собою процес розподілу при запису частин новостворених або змінених файлів за різними кластерам HDD. Виражається вона в процентному співвідношенні до загального обсягу даних на накопичувачі. Саме такий розкид даних і тягне за собою проблеми в швидкості роботи ПК і відгуку операційної системи.

Для систематизації файлової системи існує процес дефрагментації жорсткого диска, який покращує роботу ОС. Дана процедура передбачена як вбудованими в Windows 10 засобами, так і стороннім програмним забезпеченням.

Кращі програми для дефрагментації

Ми склали для вас топ програм для швидкої і безпечної дефрагментації диска.

Defraggler

Творці утиліти-оптимізатора CCleaner створили програму Defraggler в дуже простому вигляді, з лаконічним інтерфейсом, який доступний в зверненні навіть початківцю. Дефрагментація вінчестера в цій програмі проводиться в два етапи:

 1. Перед запуском самого процесу оптимізації потрібно провести аналіз загального стану HDD. Для цього правою кнопкою миші виділяється необхідний диск, після кнопкою «Аналіз» в лівому нижньому кутку запускається сама процедура. Після завершення аналізу програма видасть інформацію про стан файлової системи.

Після завершення аналізу програма видасть інформацію про стан файлової системи

До уваги! При перевірці знімного жорсткого диска (SSD) або показнику фрагментації нижче 10%, дефрагментацію проводити не рекомендується.

При перевірці знімного жорсткого диска (SSD) або показнику фрагментації нижче 10%, дефрагментацію проводити не рекомендується

 1. Якщо за підсумками оцінки стану накопичувача потрібно оптимізація, то її можна запустити натисненням кнопки «Дефрагментація» внизу зліва. Тут програма дає на вибір два варіанти процесу: звичайна і швидка. У першому випадку процедура буде поглибленої і якіснішою. Вона займе чимало часу, але ретельно систематизує всі дані і максимально оптимізує роботу операційної системи. У другому варіанті обробка буде більш поверхневої і займе значно менше часу.

У другому варіанті обробка буде більш поверхневої і займе значно менше часу

Додатково в програмі є план завдань, який дозволить задати графік проведення дефрагментації автоматично.

Офіційний сайт: https://www.ccleaner.com/defraggler/download

https://www.youtube.com/watch?v=ueptwGnmfRg

Auslogics Disk Defrag

Утиліта Auslogics Disk Defrag також має доступний інтерфейс, але більш обширна за своїми функціональними можливостями. У програмі крім стандартного режиму дефрагментації можна задати вибірку за видами файлів: залежно від часу доступу (першочерговими стануть файли, які використовувалися в недавні часи), по даті зміни (перевага буде у останніх змінених файлів) або ж по параметру Prefetch Layout (операційна система сама визначить порядок систематизації даних). Окремим пунктом виділено процес оптимізації знімних жорстких накопичувачів.

Порядок запуску обробки даних простий:

 1. При першому відкритті програма запропонує провести аналіз стану диска. Він не є обов'язковим, але для уточнення необхідності проведення дефрагментації краще погодитися, натиснувши відповідну кнопку на сплив вікні.
 2. По завершенні обробки утиліта автоматично виведе вікно запуску дефрагментації вінчестера. Процес почнеться після натискання кнопки «Defrag Now».

Процес почнеться після натискання кнопки «Defrag Now»

Якщо аналіз HDD не потрібно, то оптимізацію можна запустити просто, вибравши відповідний диск і натиснувши кнопку «Дефрагментація».

Якщо аналіз HDD не потрібно, то оптимізацію можна запустити просто, вибравши відповідний диск і натиснувши кнопку «Дефрагментація»

Офіційний сайт: https://www.auslogics.com/ru/software/disk-defrag/

MyDefrag

MyDefrag - це трохи поліпшена альтернатива утиліті вбудованої в Windows 10. Програма не тільки проста в користуванні, але і відрізняється кращою ефективністю оптимізації. Також керувати роботою утиліти можна через командний рядок.

 1. Після запуску програми зі списку пропонованих сценаріїв обробки потрібно вибрати «Тільки аналіз». Потім зазначити необхідний диск і запустити перевірку, натиснувши на кнопку «Пуск».

Потім зазначити необхідний диск і запустити перевірку, натиснувши на кнопку «Пуск»

Утиліта видасть вікно, в якому буде відображатися весь процес аналізу даних.

 1. По завершенні утиліта повернеться в початкове меню. Далі потрібно вибрати сценарій «Тільки дефрагментація» і запустити обробку для необхідного диска кнопкою «Пуск».

Посилання на програму: https://novice-user.org/wp-content/uploads/2018/09/mydefrag-4-3-1.zip

Вбудована програма дефрагментації в Windows 10

При неможливості скачування і інсталяції спеціального програмного забезпечення для дефрагментації жорсткого диска можна скористатися вбудованою утилітою в Windows 10.

Щоб відкрити програму, потрібно перейти в основний розділ комп'ютера, що містить список доступних дисків. Вибравши з них по якому буде проводитися дефрагментація, натиснути правою кнопкою миші і з сплив меню дій вибрати «Властивості».

Вибравши з них по якому буде проводитися дефрагментація, натиснути правою кнопкою миші і з сплив меню дій вибрати «Властивості»

Система видасть вікно властивостей вибраного диска. Щоб відкрити утиліту потрібно на вкладці «Сервіс» в частині «Оптимізація і дефрагментація диска» натиснути на кнопку «Оптимізувати».

Щоб відкрити утиліту потрібно на вкладці «Сервіс» в частині «Оптимізація і дефрагментація диска» натиснути на кнопку «Оптимізувати»

Відкриється вікно, розділене на два блоки. У першому представлений список наявних на комп'ютері накопичувачів і кнопок безпосереднього запуску аналізу і оптимізації. У другому блоці програма пропонує визначити установки оптимізації за розкладом.

Як і в інших утиліти, першим етапом проводиться аналіз стану даних. Для цього потрібно виділити необхідний диск і натиснути на кнопку «Аналізувати».

Програма буде відображати відсоток проаналізованих файлів щодо загального обсягу даних в стовпці «Поточний стан».

По завершенні процедури в цій же колонці буде виведений процентний показник фрагментації файлів. Кнопка «Оптимізувати» запустить процес систематизації файлової системи.

Дефрагментація жорсткого диска полегшує роботу операційної системи, дозволяючи їй швидше знаходити запитувані дані. З завданнями щодо оптимізації справляється, як і вбудована програма, так і сторонні утиліти. Але при можливості установки додаткового забезпечення, перевагу краще віддавати другим варіантом. Так як спеціальні програми мають більше можливостей, ніж утиліта Windows 10.

Com/watch?