Сышышь ты, выходи сюда,
поговорим !

Перевірка тексту статті на Переспа і нудоту

Перше на що варто звернути увагу при перевірці тексту на якісність і його seo-ефективність, це нудота ключових фраз або так званий Переспа. Нудота (Переспа) - це співвідношення ключових слів і фраз решті тексту.

Навіщо це взагалі робиться? Щоб зайняти хороші позиції після того, як ваша стаття проиндексируется.

Алгоритм дій наступний:

  1. Вводите запит в пошуковий рядок Я і Г і переходите за першими трьома сайтам з ТОПу;
  2. Аналізуєте всі шість текстів (по 3 з кожної ПС) за допомогою спеціальних сревісов;
  3. Визначаєте середні показники, на які варто орієнтуватися;
  4. Пишіть свою статтю, використовуючи середні показники нудоти.

Тут важливо розуміти невидиму межу між добром і злом. Бо саме тут ви можете або отримати фільтр від пошукачів, або вийти в ТОП відразу після індексації. Потрібно чітко відчувати кордону, в яких потрібно працювати. Всього є кілька варіантів розвитку подій.

Варіант №1 .Якщо ви напишіть статтю з процентним співвідношенням нижче, ніж у своїх конкурентів, то ви ризикуєте опинитися далеко за переділами топа, так як пошукова машина вважатиме ваш текст не дуже релевантним.

Варіант №2. Якщо ваш текст буде з великим переспамом ключами (марно думаючи, що чим більше, тим краще), то ви ризикуєте опинитися під фільтрами і нашкодити своєму сайту. Тут не потрібно робити більше, ніж вже є в інших. Потрібно бути в діапазоні своїх конкурентів. Краще зробити нижче відсоток, ніж свідомо його завищити.

Варіант №3. Ви написали дуже якісну і корисну статтю з актуальною інформацією. При цьому ви використовували відсоток переспама, як у конкурентів. У цей випадку ви будете винагороджені хорошим місцем в ТОПі і трафіком вже після первинної індексації матеріалу.

Золоте правило. Покладайтеся на середні показники нудоти своїх конкурентів, але робіть упор на якість і зручність читання для відвідувача. В цьому випадку ви точно вб'єте двох зайців.

Хід думок вам тепер зрозумілий. Яким шляхом діяти я вам теж розжував. Тепер пора розповісти як і за допомогою яких сервісів все це робиться.

Для перевірки тексту на Переспа (нудоту) я використовую два сервісу:

  1. advego.ru/text/seo/
  2. istio.com/rus/text/analyz/

Обидва вони хороші і краще використовувати відразу два, тому що показники в них трохи розходяться з-за різних алгоритмів підрахунку. У сервісі Адвего вам потрібно буде вставити текст статті в ручну, а в другому сервісі Istio від вас буде потрібно тільки URL на статтю (текст відфільтрують за вас).

Давайте подивимося на результати перевірки в кожному з них. Для цього тесту я візьму статтю про оптимізацію картинок . Ось що вийшло при перевірці на Переспа в адвего.

Ось що вийшло при перевірці на Переспа в адвего

А ось те, що вийшло в другому сервісі - Istio. Першим скрін - інструкція як ним користуватися, а другий - результат.

Картинка 1 (натисніть для збільшення)
Картинка 1 (натисніть для збільшення)   Картинка 2 (збільшується при натисканні)
Картинка 2 (збільшується при натисканні)

Як ви помітили самі часто вживані слова в піддослідної статті - ключові. Але при цьому ви навряд чи відчуєте незручність при читанні. Це хороший приклад того, як слід поводитися з таким поняттям як Переспа або нудота.

Після аналізу тексту на Переспа слід перейти до перевірці релевантності статті . Це теж важливий момент, який дозволить вам займати високі позиції.

Дивіться, перевіряйте, аналізуйте і робіть краще. Тільки ви зможете домогтися відмінного результату і отримати заповітний трафік.

Навіщо це взагалі робиться?