Сышышь ты, выходи сюда,
поговорим !

Просування сайту: з чого почати?

 1. індексування контенту
 2. Відповідність заголовка та змісту
 3. Як використовувати мета-тег description
 4. Чому так важливий URL для SEO
 5. Навігація, и все о ней
 6. Нормативний профіль ресурсу
 7. Адаптування ресурсу для мобільних пристроїв
 8. Сервіси дозволяють аналізувати ефективність просування сайту
 9. Сервіси аналізують поведінкові чинники

Переглядів: 477 шт.

*****

Швидше за все, кожен з нас чув фразу: "Не боги горщики обпалюють", яка означає, що все що було зроблено людиною, цілком по плечу іншій людині. Це твердження на 100% вірно, для цілого напряму в сучасному світі - SEO, або науці про просування сайтів. Якщо Ви готові вникнути в усі нюанси, і постійно поповнювати свою базу знань актуальними відомостями та навички, то Ви цілком здатні просувати свій сайт самостійно, не залучаючи до цього сторонніх фахівців.

Але на самому початку шляху досить складно визначитися з чого почати. В який бік рухатися, і до чого прагнути. Цей матеріал ми створили спеціально для тих, хто тільки починає вникати в тонкощі просування сайтів.

індексування контенту

Перш ніж почати розповідь про те, "як" індексувати контент, скажімо пару слів "навіщо" це необхідно.

Простою мовою, індексування контенту необхідно для того, щоб будь-яка пошукова система "бачила" матеріали викладені на Вашому сайті, і відповідно показувала її користувачам. Тим самим збільшуючи кількість відвідувань.

Пошукові системи можуть самостійно (наприклад, за допомогою посилань з інших сайтів або ресурсів) проіндексувати сайт, але на це буде потрібно певну кількість часу. І якщо Ви не хочете "чекати милостей від природи", і бажаєте прискорити процес, рекомендуємо Вам створити файл Sitemap, який допоможе пошуковим системам сканувати та індексувати всі, або деякі сторінки Вашого сайту. За допомогою файлу Sitemap (карта сайта для пошукових роботів), оптимізація сканування сайту значно поліпшується.

Але іноді потрібно процес повністю протилежний. І Вам необхідно навпаки, блокувати деякі сторінки до індексації. В такому випадку, Вашим помічником стане файл robots.txt, розташований в корені сайту (кореневій папці). Звертаємо Вашу увагу - цей файл лише дає вказівку для пошукових роботів, яку сторінку сканувати, а яку ні. Інструктує, але не забороняє демонструвати її на видачу.

У зв'язку з цим, якщо Ваш сайт містить якусь інформацію, заборонену до показу у видачі, але Ви хочете, щоб відвідувачі сайту її бачили - рекомендуємо Вам користуватися тегами nofollow і noindex, які інформують пошукові системи, що контент, розташований між двома тегами "nofollow "або" noindex "індексувати не можна. Зовсім конфіденційну інформацію блокують за допомогою генератора файлів robots.txt в Google Search Console.

Відповідність заголовка та змісту

Для того щоб сайт просувався максимально ефективно, необхідно постаратися максимально оптимізувати "анонс" сторінки не тільки для пошукових систем, але і для користувачів. Коли користувач вводить ключове слово або фразу, що він бачить? вірно:

 • заголовок веб-документа;
 • його адресу в мережі;
 • сниппет.

Почнемо з заголовка. Його Ви вводите, заповнюючи тег title. Вкрай важливо, щоб для кожної сторінки - заголовок був унікальний, і відповідав змісту сторінки. Не можна використовувати однакові заголовки для всіх сторінок.

 1. Для головної сторінки сайту прописуйте заголовок зі згадуванням імені фірми, і короткою інформацією про основний напрям діяльності.
 2. Для заголовків кожного розділу (якщо у Вас такі є) в тезі title прописуйте дані, які інформують користувача про зміст розділу.

Заголовки повинні відповідати реальним даним, бути ємними, і містити природно прописані "ключові слова". Весь заголовок повинен бути написаний абсолютно природно.

Адреса в мережі повинен бути інтуїтивно зрозумілим для користувача, а не являти собою буквенную абракадабру.

Сніппет - це короткий опис сайту. Саме з цього опису, користувач "фільтрує" сайти, на які він зайде в першу чергу (досить часто, до "другої черги" справа не доходить). Ваше завдання написати сниппет коротко (до 240 знаків, тому що саме такий обсяг тексту "бачать" пошукові системи), і включити в нього головний ключ проекту як в прямому, так і в розведеному вигляді.

Як використовувати мета-тег description

Пошукове просування сайту складається з багатьох ступенів. Деякі спрямовані на оптимізацію для користувачів, а деякі сприяють поліпшенню розпізнавання сайту пошуковими системами. До таких методів відносять мета-тег description.

Ми вже говорили про зміст тега title, і говорили про те, що в ньому повинна бути ємна інформація про зміст сайту. А ось в мета-теге description, прописується більш детальна інформація, але також в повній мірі відповідає контенту сторінки. Унікальність description - обов'язкова. Унікальність підвищує CTR - рейтинг кліків. Не можна застосовувати однаковий мета-тег для різних сторінок. Удосконалення наповнення сайту

Якщо Ви вирішили займатися SEO самостійно, Вам необхідно засвоїти ряд простих істин, які значно допомагають у просуванні.

 • Заголовки повинні бути оптимізовані.
  Який би текст ви не викладали на сторінках сайту, викладайте його з урахуванням заголовків, які прописуються під тегами "h1" - "h6". Найважливіший заголовок, він же "h1", розташовується на початку тексту, і в ньому Ви вживаєте основні "ключі". Підзаголовки позначаються тегом "h2". За бажанням, можна використовувати теги "h3" - "h6". Заголовки допомагають користувачам орієнтуватися в тексті, і швидко переглядати сторінку, на предмет необхідної інформації.
 • Контент повинен бути унікальним.
  Вся справа в тому, що системи призначені для пошуку інформації, це в першу чергу бездушні машини, з математичними функціями замість мозку. Їх завдання видати користувачеві максимально ефективний результат. Якщо на сайті дублюється інформація з іншого сайту, пошукові роботи не вважають цей результат ефективним. Якщо мова йде про текст, то їх можна перевіряти на різних онлайн-ресурсах, які легко знайти ввівши в пошуковий запит слово "Антиплагіат".
 • Обсяги тексту. Будь-який текст на сайті повинен бути корисним, унікальним і цікавим. Тому, наповнюйте сайт текстами виходячи з цих параметрів, а не з загального обсягу символів. Фахівці радять викладати тексти обсягом не менше 300 символів. Великий текст краще маленького, але навіть коротенький текст по суті, краще, ніж простирадло міркувань "чи є життя на Марсі".
 • "Ключі" або ключові слова. Вписуйте в текст ключові слова, представивши себе на місці користувачів. За якими "ключам" вони можуть шукати сайти подібні Вашому в пошуковику? Які орфографічні помилки вони можуть при цьому допускати? Обов'язково доповніть придумані Вами ключові слова, "ключами" згенерували планувальником ключових запитів від Google, або Yandex. Найімовірніше, дізнатися більше про ключові запити, Вам допоможуть статті про формування семантичного ядра.
 • Оптимальна щільність ключових слів на сторінці. Не вщухають суперечки про те, наскільки щільно текст повинен містити ключові слова. Хтось озвучує цифру не більше 3%, хтось говорить про цілих 5%. Але практично всі вони згодні з думкою, що текст повинен бути цікавим, а ключові слова органічно вписані в нього. За щільність "ключів" понад 7%, пошукові системи можуть перестати ранжувати Ваш сайт. Не використовуйте ключові слова, на які на Вашому сайті немає "відповіді".
 • Формат тексту. Використовуйте структуровані тексти, з маркованими або пронумерованими списками. Читабельність тексту - гарантія того, що користувач отримає необхідну інформацію легко, а значить проведе довше часу на сайті.
 • Як часто необхідно публікувати контент. Правильна відповідь в даному випадку - регулярно. Ви не помилитеся, якщо заведете на сайті блог, або будете регулярно розміщувати статті.
 • Теми для контенту. Спробуйте продумати, які статті будуть цікаві відвідувачам Вашого сайту. Яка проблематика їх може зацікавити.

Чому так важливий URL для SEO

URL сторінки або Uniform Resource Locator зобов'язаний укладати в собі основну формулювання, що відображає суть вмісту сайту. Аналогічним чином прописується і шлях. Пошукові системи радять застосовувати розширення протоколу https, який вважається більш захищеним, на думку користувачів, так і відмітка "Захищений сайт" - тільки підвищить цю довіру.

Обов'язково використовуйте "Зрозумілі людині URL", тобто URL отструктурірованние логічно для людини, і що дають уявлення про суть сайту, розділу, файлу. Якщо Ви використовуєте таку структуру, то відвідувачеві легко буде не тільки зрозуміти, що йому пропонують, але і повернутися в "батьківський каталог", стерши непотрібну йому частину посилання.

Пошукова видача відображає посилання на сторінку. Загальнозрозумілою URL не тільки спрощує життя користувачеві, але і легше сканується пошуковими системами. Кожен URL повинен бути унікальний.

Навігація, и все о ней

Грамотна навігація, є найважливішою складовою будь-якого сайту. Вона здійснює дві основні функції:

 1. З її допомогою - відвідувач може легко знайти необхідні йому актуальні відомості або дані.
 2. Пошукові системи використовують системну навігацію для визначення першорядного контенту.

Для кожного, нехай і початківця SEO-шника, потрібно вдумливо оцінити наявний контент, і відповідно структурувати навігацію сайту. Ваше завдання організувати цю систему так, щоб будь-який відвідувач інтуїтивно розумів, як швидко потрапити на вкладку з певним контентом.

Придивіться, як це зроблено на інших сайтах, аналогічних Вашій. Наприклад, на сайтах, де продають багато найменувань товару, він розбитий на категорії. Корисний для навігації елемент - так звані "хлібні крихти" (навігаційна ланцюжок або Breadcrumbs). Це елемент інтерфейсу, який дозволяє користувачеві орієнтуватися на сайті за допомогою посилань. Даний метод значно підвищує usability сайту.

Як правило, цей метод має наступну структуру: головна> розділ> підрозділ> сторінка.

Особливо продуктивно "хлібні крихти" відображаються на просуванні сайтів з продажу, інформаційних порталів, форумів і т.д. "Навігаційна ланцюжок" не тільки допомагає користувачам комфортно користуватися сайтом, а й істотно підвищує позиції сайту у видачі пошукових систем.

При створенні навігаційної системи сайту спирайтеся на наступні рекомендації:

 • Ієрархія повинна бути логічною. Будь-якому відвідувачу повинно бути інтуїтивно зрозуміло, куди натиснути, щоб отримати шукане.
 • Не захоплюйтеся внутрішніми посиланнями, тобто гіперпосиланнями, які відсилають до цільових сторінок, розташованим на тому ж домені, пов'язаним з вихідною сторінкою. Важливо "перелінковивают" на ті сторінки, які потенційно можуть зацікавити користувача, або роз'яснити йому поняття, використані в тексті.
 • Перевіряйте посилання на валідність. Якщо з яких-небудь причин посилання не працює (не існує / видалена), користувач повинен бути перенаправлений на "Головну" сайту, або в один з популярних розділів.

Нормативний профіль ресурсу

Вище ми вже згадували про внутрішні і зовнішні посилання, які Ви можете розмістити на сторінках свого сайту. Внутрішні посилання ведуть на інші сторінки Вашого сайту, зовнішні - це витікаючі посилання, що ведуть на інші ресурси.

Внутрішні посилання (внутрішня перелінковка) допомагає просунути сайт, за рахунок доповнення інформації отриманої на сторінці (на яку дістався користувач) і за рахунок рівномірної участі всіх сторінок сайту.

Зовнішні посилання, по можливості, краще не додавати. Але якщо це неможливо, то рекомендуємо Вам посилатися тільки на якісні ресурси.

 1. Використовуйте посилання тільки на корисний текст (користувач може розчаруватися в сайті, якщо посилання буде вести на не пов'язана з темою ресурс, спам або рекламу).
 2. Використовуйте лаконічні посилання, що складаються з декількох слів або однієї фрази.
 3. Розміщуйте посилання максимально близько до початку тексту. Використовуйте слово-ключ в незмінному вигляді.

Адаптування ресурсу для мобільних пристроїв

Світ змінюється, і все більше користувач воліють "серфить" за допомогою смартфонів і планшетів. Тому вкрай важливо, щоб Ваш сайт був в рівній мірі пристосований до перегляду, як зі стаціонарних ПС, так і з мобільних пристроїв. Тільки сайти з "ну дуже важливою інформацією" (наприклад, сайт місцевої енергопостачальної компанії, на якому опублікована інформація про аварійне відключення електроенергії), може дозволити собі не адаптувати сайт під мобільні пристрої, або адаптувати його криво. З звичайного сайту, не пристосованого під мобільні комп'ютери, просто підуть.

Ви можете оптимізувати свій сайт трьома способами:

 1. За допомогою адаптивного веб-дизайну, який в підсумку рухає все елементи сайту по вертикалі.
 2. За допомогою динамічного показу або RESS (Responsive Design + Server Side), який відправляє один і той же запит з різних пристроїв, на різні коди для пристроїв.
 3. За допомогою мобільної версії на піддомені. Ця версія перенаправляє користувача здійснив вхід з мобільного пристрою на піддомен.

Дизайн сайту повинен бути оптимізований під обидві версії. А текст (та інше) повинен нормально читатися (скачиваться, виглядати) з усіх видів пристроїв.

Сервіси дозволяють аналізувати ефективність просування сайту

Досить ясну картинку того, що відбувається з Вашим ресурсом, можна отримати використовуючи спеціальні сервіси Google (Search Console) і Yandex (Яндекс.Вебмайстер). Ці сервіси дають можливість отримати корисну інформацію про:

 • статистичних даних про запити;
 • апдейтах видачі пошукових систем;
 • сторінках, як проіндексованих, так і про тих, які були виключені з індексу.

Регулярно використовуйте сервіси аналізують ефективність. Так Вам буде легше зрозуміти, що саме Ви "робите не так", або навпаки - в чому причина небувалого успіху.

Сервіси аналізують поведінкові чинники

Також, корисним інструментом є сервіси, що надають веб-аналітику. У Google - це Google Analytics, а у Yandex - це Яндекс.Метрика. Ці сервіси дозволяють відстежувати трафік користувачів. А саме:

 • обчислювати, яке наповнення сайту отримало найбільшу популярність;
 • бачити звідки було скоєно найбільшу кількість переходів;
 • оцінювати зміни, які Ви провели з метою удосконалення сайту, і робити об'єктивні висновки.

Для того щоб успішно просувати сайт, необхідно чимало знань і навичок. На освоєння яких потрібен час. Якщо Ви маєте в своєму розпорядженні цим часом, і готові "набивати шишки" на власному досвіді - дерзайте! І нехай у Вас все вийде!

Коли користувач вводить ключове слово або фразу, що він бачить?
За якими "ключам" вони можуть шукати сайти подібні Вашому в пошуковику?
Які орфографічні помилки вони можуть при цьому допускати?