Сышышь ты, выходи сюда,
поговорим !

SEO для Drupal

 1. модулі
 2. Як встановлюються модулі для Drupal
 3. Проводимо дослідження ключових слів
 4. посторінкова оптимізація
 5. заголовки
 6. Меню і навігація в Drupal
 7. Мета-теги
 8. Налаштування карти сайту. Карта сайт для Друпал
 9. Редагуємо файл robots.txt

Drupal, безумовно, дозволяє людям розробляти найбільші вебсайти за дуже короткий термін. За стандартами SEO, чистий і відкритий вихідний код Drupal дозволяє назвати дану систему дуже потужною і гнучкою CMS, але для того, щоб пошукові системи сприймали дану систему правильно, потрібно трохи підкоригувати її.

За допомогою нашого керівництва і базових знань системи Drupal, ви зможете створити чудово оптимізований вебсайт. Якщо ви хочете отримати значно перевагу перед своїми конкурентами, які не використовують Drupal, і по максимуму отримати віддачу від свого сайту, то це керівництво саме для вас.

Правильні інструменти дозволяють плавно і легко працювати над будь-яким проектом. Якщо ви вирішили оптимізувати систему Drupal під пошукові системи, то вам знадобиться наступне.

модулі

Модулі - це плагіни, розроблені спільнотою, які розширюють можливості ядра системи Drupal. Від карт сайту на XML до поліпшених заголовків сторінок, модулі є дуже важливим аспектом при оптимізації Drupal-сайту під пошукові системи.

Як встановлюються модулі для Drupal

 1. Завантажити модуль з https://drupal.org/project/Modules і розпакуйте його.
 2. Підключіться до свого Drupal-сайту за допомогою FTP. Перенесіть розпаковану папку з модулем в папку sites / all / modules (якщо даної категорії не існує, то створіть її).
 3. Використовуючи браузер, відвідайте www.вашсайт / user, і авторизуйтесь.
 4. Тепер відкрийте www.вашсайт / admin / build / modules /. Якщо ви забудете цей URL, то просто пройдіть в адмін-панель, а потім в розділ Modules (Модулі).
 5. Клацніть по чекбокси поруч з модулем, який ви тільки що встановили. Якщо буде потрібно, також включіть будь-які підмодулі, які ви тільки що встановили.
 6. Клацніть по кнопці «Save Configuration» (Зберегти настройки). Протягом кількох секунди новий модуль встановиться в автоматичному режимі. Якщо виникнуть будь-які помилки, то вони будуть виділені червоним кольором.
 7. Перейдіть в www.вашсайт / admin / user / permissions, і встановіть права доступу до модуля так, щоб різні групи користувачів або керівників могли використовувати або налаштовувати модуль (даний пункт обов'язковий не для всіх модулів).
 8. Відкрийте www.вашсайт / admin, і ви побачите посилання на настройку нових модулів.

Важливі SEO-модулі для Drupal

Тепер ви вмієте встановлювати модулі, і тепер ми хочемо запропонувати вам кілька дуже важливих і рекомендованих модулів для вашого сайту на Drupal:

  • SEO Checklist: модуль пропонує список посилань на скачування і ярликів для адміністраторів до найважливішим модулів, пов'язаних з оптимізацією.
  • Google Analytics: модуль дозволяє вам отримувати статистику про користувачів і відвідувачів.
  • Page Title: дозволяє вам налаштовувати заголовки сторінок.
  • Path Redirect: дозволяє вам створювати правильні перенаправлення.
  • Global redirect: виправляє деякі основні проблеми, пов'язані з URL під час чищення видалення URL і при включеному
  • Taxonomy Title: дозволяє вам встановлювати заголовки для сторінок з таксономії.
  • Meta Tags (модуль Nodewords): дозволяє вам повністю контролювати мета-теги, категорії, перегляди і так далі.
  • XML Sitemap: дозволяє створювати динамічні карти сайту, що відповідають стандартам Sitemaps.org.
  • URL List: створює карту сайту з тексту, яка відображає кожну посилання, існуючу на сторінках сайту.
  • Site map: створює карту сайту з тексту.
  • Syndication: пропонує вам веб-сторінку, яка вбирає в себе всі розсилки RSS, створені системою Drupal.
  • Menu attributes: дозволяє вам вказати деякі додаткові атрибути в меню типу as id, name, class, style і rel.
  • Site verification: допомагає власникові веб з підтвердженням власності.
  • Scheduler: дозволяє вам складати розклад публікації записів.
  • Read more link: дозволяє вам створювати призначені для користувача, SEO-дружні посилання «читати далі».
  • HTML Purifier: дозволяє вам виправити неправильно складений код.
  • Mollom: надає вам захист від спаму за допомогою потужного сервісу Mollom.

Проводимо дослідження ключових слів

Найважливішим етапом в SEO-оптимізації є підбір правильних ключових слів. Якщо ви оберете неправильні ключові слова, ви можете витратити місяці на роботу над сайтом, і, врешті-решт, виявите, що ніхто не хоче купувати вашу продукцію. Кілька додаткових годин, витрачених на підбір ключових слів, допоможуть уникнути вам витрати декількох місяців.

посторінкова оптимізація

Перший етап в заробітку довіри Google полягає в правильному розташуванні ключових слів в межах сторінки. Ці зміни на сайті з метою оптимізації під пошукові системи називаються посторінковою оптимізацією.

Вам буде потрібно використовувати ключові слова на сайті наступним чином:

 • заголовки сторінок

Заголовок сторінки є рядок тексту в HTML-документі, яка несе в собі інформацію про те, яка інформація є на сторінці. Використовуючи модуль заголовка сторінки, у вас буде повний контроль над використанням в них ключових слів.

 • Назва сайту

В налаштуваннях адмін-панелі в полі Name (назва) ви можете ввести назву свого сайту.

Текст, який описує посилання, використовується пошуковими системами для того, щоб попередньо повідомити про те, яка інформація представлена ​​на сторінці. Відмінне місце для того, щоб розташувати тут ключевик.

URL або Universal Resource Locator (універсальний локатор джерела) - це адреса, що використовується браузером для визначення конкретного відрізка контенту. У ядрі системи Drupal URL-посилання динамічні, що означає, що вони містять дивні символи, які не можна логічно зрозуміти і проаналізувати. Для того щоб Drupal використовував доступні для аналізу посилання, відкрийте сторінку www.вашмайт / admin / settings / clean-urls, або в адмін-панелі перейдіть в розділ Clean URLs (чисті посилання). Як тільки ви перейдіть на інший режим посилань, оптимізуйте URL-адреси за допомогою ключових слів, використовуючи модуль Path (шлях), який був згаданий в першому пункті даного керівництва.

заголовки

Заголовки (Headings) представляють собою видиме назву сторінки, які, найчастіше в напівжирному форматуванні, відображені в самому верху сторінки. Це дуже важливий елемент для вказівки того, про що даний вебсайт або дана сторінка. Дані теги заголовків (найчастіше це h1, h2 або навіть h6) прямо і доступно повідомляють пошуковику, про що дана сторінка. В даних заголовках також важливо застосовувати ключові слова.

Меню і навігація в Drupal

Меню вашого веб може мати величезне значення в його індексації та позиціях у видачі. Вам важливо продумати все так, щоб в навігаційному меню також присутні ключові слова, і відображали тематику наповнення вашого сайту. Це можна зробити наступним чином:

 1. Перейдіть в www.вашсайт / admin / build / menu, або йдіть в адмін-панель і клацніть по посиланню Menu (меню).
 2. Тепер клацніть по посиланню на меню, в якому ви розмістили пункти навігації по вебсайту.
 3. Клацніть по посиланню Edit (редагувати), розташованої поруч з пунктом, який ви хотіли б відредагувати.
 4. Введіть оптимізований під пошукові системи текст в поле заголовка пункту меню.
 5. Клацніть по кнопці Save (зберегти).

Мета-теги

Мета-теги є уривки тексту в заголовку вашого сайту, які повідомляють пошуковим павукам, про що ваш сайт. Але при цьому вони залишаються невидимими для очей відвідувачів. Хоча пошукові системи на сьогоднішній день ігнорують мета-теги, і не враховують їх при оцінці і виставленні рейтингу, їх рекомендується використовувати і в інших цілях.

Існує безліч різних мета-тегів, які ви можете використовувати, але ось основні з них:

 • Copyright (авторське право)
 • Description (опис)
 • Keywords (ключові слова)
 • Geo-Position (розташування)
 • ICBM (географічні координати)
 • Robots (роботи)

В Drupal ви без праці можете вказати мета-теги для кожного елемента завдяки спеціальному модулю Meta. Цей зручний модуль пропонує вам додаткові поля для кожного створюється елемента, так що ви відразу ж можете вказати опис, виставити ключові, і вписати інші мета-дані.

Налаштування карти сайту. Карта сайт для Друпал

З огляду на «уважності» пошукових систем, вони часто можуть пройти повз важливих сторінок. А уникнути цього можна за допомогою карти сайту. Застосування карти сайту допомагає пошуковику виявити набагато більше сторінок на вашому сайті. По моєму особистому досвіді можу сказати, що XML-карта значно підвищує кількість сторінок при пошуку.

Модуль XML-карти сайту створює карту, яка відповідає специфікації sitemap.org. Виконайте наступні кроки для настройки модуля карти сайту на XML:

 1. Скачайте модуль XML Sitemap module, і встановіть його як звичайний модуль в системі Drupal.
 2. Перейдіть по посиланню www.вашсайт / admin / settings / xmlsitemap, або відкрийте вкладку адмін-панелі Administer | Site Configuration | XML sitemap link.
 3. Клацніть по Settings (налаштування), і перед вами відкриються кілька опцій:

Minimum sitemap lifetime (мінімальний цикл життя карти сайту): даний показник визначає мінімальний період часу, після закінчення якого модуль автоматично оновить карту сайту. Дану функцію слід використовувати, якщо карта вашого вебсайту об'ємна, так як її генерація займає достатній обсяг ресурсів сервера. У більшості веб-сайтів слід не вказувати мінімальний поріг.

Include a stylesheet in the (включати таблицю стилів в): карта сайту буде генерувати простенький css-файл, який буде включений в сторінку з картою. Це трохи для пошукової системи, але дуже корисно для виявлення проблем, або у випадках, коли комусь із відвідувачів захочеться скористатися картою сайту.

Generate sitemaps for the following languages ​​(створювати карту сайту на наступних мовах): в майбутньому ця опція дозволить вам створювати карти сайтів на різних мовах. Це дуже важливо для міжнародних вебсайтів, які повинні бути просунуті і в місцевих пошукових системах. На даний момент можна скористатися лише англійською мовою.

4. Клацніть по опції Advanced (розширені налаштування), і вам відкриється кілька додаткових налаштувань.

Number of links in each sitemap page (кількість посилань на сторінці карти сайту): даний параметр дозволяє вам вказати кількість посилань на сторінки, які будуть відображені на кожній карті сайту. Ви можете залишити параметр працювати в автоматичному режимі до тих пір, поки у вас не виникнуть проблеми з індексацією в пошукових системах.

Maximum number of sitemap links to process at once (максимальне число посилань, що проходить обробку за раз): даний параметр дозволять вам встановити кількість додаткових посилань, які модуль буде додавати в карту сайту кожен раз, як ніби запущений cron. Це висвітлює одне з найбільш значущих відмінностей нової XML-карти від старої. Нова карта сайту обробляє тільки нові записи, і потім оновлює існуючу карту замість того, щоб кожен раз створювати нову.

Sitemap cache directory (директорія для кеша карти сайту): даний параметр дозволяє вам встановлювати папку, де будуть зберігатися дані карти. Ця інформація не відображається пошуковикам або користувачам, вона лише використовується модулем.

Base URL (основний URL): основний URL вашого сайту. Найчастіше параметр слід залишити за замовчуванням.

5. Клацніть по випадному списку Front Page (головна сторінка), і встановіть такі параметри:

Front page priority (пріоритет головної сторінки): 1.0 - це вищий параметр, який ви можете задати сторінці в XML-карті. На більшості веб-сайтів саме головна сторінка має найбільше значення, так що цей пункт і слід залишити за замовчуванням.

Front page change frequency (частота зміни головної сторінки): даний параметр повідомляє пошуковій системі про те, наскільки часто варто відвідувати головну сторінку вашого сайту. Встановіть параметр, який найбільш правдиво відображає частоту оновлення головної сторінки.

6. Відкрийте список, що випадає Content types (типи контенту):

Тут ви можете бачити кожен окремо тип контенту. Можливо, вам захочеться залишити цей параметр виставленим за замовчуванням, щоб весь ваш контент відображався на карті сайту.

Якщо ви хочете відобразити настройки типів контенту на карті сайту, то вам потрібно перейти до екрану настройки типів контенту. Клацніть по назві типу контенту на цьому екрані.

На екрані типів контенту відкрийте список, що випадає XML-карти, і вам будуть доступні 2 настройки.

Include in sitemap (внести на карту сайту): даний параметр встановлює дію для типів контенту за замовчуванням. Якщо включити дану опцію, то функція буде включена в карту сайту.

Default priority (пріоритет за замовчуванням): дозволяє вам встановлювати стандартні настройки для кожного створюваного елемента певного типу. За замовчуванням звичайно 0.5, але ви можете змінити цей параметр, якщо вам потрібно, щоб певні сторінки були в пріоритеті або наборот.

Клацніть по Save content type (зберегти тип контенту).

Повторюйте дану дію для кожного типу контенту.

7. Натисніть Save configuration (зберегти настройки).

8. Тепер вам потрібно запустити cron. Cron - це скрипт, який стежить за роботою багатьох функцій в Drupal, включаючи також наповнення карти сайту на XML. Для того щоб запустити cron, перейдіть за посиланням http: //www.вашсайт/cron.php, і чекайте доти, поки сторінка не перестане завантажуватися. Ви не отримаєте якесь сповіщення про завершення (за винятком того, що браузер перестане вантажити дану сторінку).

9. Додайте карту свого сайту в Google.

Редагуємо файл robots.txt

Файл robots.txt є важливим для google файл, який розташовується в кореневому каталозі сервера і дає вказівки пошуковим роботам і павукам, які можуть переглядати ваш вебсайт. Drupal 6 пропонує стандартний файл robots.txt, який цілком адекватно виконує своє завдання.

 1. Відкрийте браузер і пройдіть за наступним посиланням: www.вашсайт / robots.txt
 2. Використовуючи FTP-клієнт або командний рядок перейдіть в кореневу папку свого сайту, заснованого на Drupal і знайдіть файл robots.txt.
 3. Створіть резервну копію файлу.
 4. Відкрийте файл robots.txt для подальшого редагування. Якщо буде потрібно, скачайте файл і відкрийте його в локальному текстовому редакторі.
 5. Більшість директив у файлі robots.txt засновані на рядку User-agent :. Якщо ви хочете внести якісь зміни для різних пошукових систем, не забувайте розташовувати ці рядки вище покажчика User-agent:. *, Так як деякі пошукові системи враховують лише директиви з *, якщо ви розміщуєте певні інструкції, наступні за даної секцією.
 6. Внесіть потрібні вам рядка.
 7. Збережіть файл, завантажте його на сервер (якщо це потрібно), замінюючи стару версію.
 8. У браузері перейдіть за адресою www.вашсайт / robots.txt, і двічі перевірте, вступили ваші зміни в силу. Можливо, вам доведеться оновити браузер для того, щоб побачити зміни.

У багатьох випадках ви можете оптимізувати файл robots.txt спеціально для кращого просування. Ось деякі зміни, які ви можете внести в певних ситуаціях:

Ви розробляєте новий сайт, і не хочете, щоб він відображався в пошукових системах, поки ви офіційно його не запустите. Додайте Disallow: * відразу ж після User-agent :.

Скажімо, ваш сайт працює на дуже повільному сервері, і вам не хотілося б, щоб різні павуки і роботи забирали частину продуктивності сайту у реальних відвідувачів. Тоді відредагуйте Crawl-delay, встановивши значення з 10 до 20.

Якщо ж ваш сервер працює на надшвидкісний сервері, то ви можете повідомити роботам про те, що слід діяти в повну міць! Змініть параметр Crawl-delay на 5 або навіть на 1 секунду. Далі вам слід було б стежити за роботою сервера і сайту, перевіряти, чи не траплялося перевантажень.

Припустимо, що ви тримаєте сайт, на якому всі користувачі можуть завантажувати свої зображення, але ви б не хотіли, щоб ці файли відображалися у видачі Google. Тоді вам слід внести в файл наступні дані:

User-agent: Googlebot-Image Disallow: /*.jpg$ Disallow: /*.gif$ Disallow: /*.png$

Якщо всі ці файли розміщуються в директорії / files / users / images /, ви можете скористатися наступним:

User-agent: Googlebot-Image Disallow: / files / users / images /

Бувають випадки, коли в лог-файлі сервера ви можете помітити «поганого» робота, який краде ваш контент. Ви можете спробувати запобігти цьому, додавши цей рядок в файл robots.txt:

User-agent: Bad-Robot Disallow: *

Якщо у вас встановлений модуль XML Sitemap, то можете бути впевненими в тому, що у вас в руках відмінний інструмент, який добре ладить із усіма пошуковими системами. Проте, досить складно заходити в кожен пошуковик і вносити свої посилання. Замість цього можна додати потрібні рядки тексту в файл robots.txt.


Чи знаєте Ви,

чому "чорні діри" - фікція?
Згідно релятивістської міфології, "чорна діра - це область в просторі-часі, гравітаційне тяжіння якої настільки велике, що покинути її не можуть навіть об'єкти, які рухаються зі швидкістю світла (в тому числі і кванти самого світла). Кордон цієї області називається горизонтом подій, а її характерний розмір - гравітаційним радіусом. В найпростішому випадку сферично симетричною чорної діри він дорівнює радіусу Шварцшильда ".
Насправді міф про чорні діри є породженням міфу про фотоні - гарматному ядрі. Цей міф народився ще в античні часи. Математичне розвиток він отримав в працях Ісаака Ньютона у вигляді нової теорії світла. Корпускули світла приписувалася маса. З цього випливало, що при високих прискореннях вільного падіння можливий поворот траєкторії променя світла назад, по параболі, як це відбувається з гарматним ядром в гравітаційному полі Землі.
Звідси народилися казки про "радіусі Шварцшильда", "чорні діри Хокінга" та інших нестримних фантазіях пропагандистів релятивізму.
Втім, ці казки кілька древнє. У 1795 році математик П'єр Симон Лаплас писав:
"Якби діаметр світиться зірки з тією ж щільністю, що і Земля, в 250 разів перевищував би діаметр Сонця, то внаслідок притягання зірки жоден з випущених нею променів не зміг би дійти до нас, отже, не виключено, що найбільші з світяться тел з цієї причини є невидимими. " [Цитата по Брагінський В. Б., Полнарёв А. Г. Дивовижна гравітація. - М., Наука, 1985]
Однак, як з'ясувалося в 20-м столітті, фотон не володіє масою і не може взаємодіяти з гравітаційним полем як вагоме речовина. Фотон - це квантованими електромагнітна хвиля, тобто навіть не об'єкт, а процес. А процеси не можуть мати ваги, так як вони не є речовими об'єктами. Це всього-лише рух деякої середовища. (Порівняйте з аналогами: рух води, рух повітря, коливання грунту). Детальніше читайте в FAQ по ефірної фізиці . чому чорні діри - фікція