Сышышь ты, выходи сюда,
поговорим !

SEO експеримент. Альтернатива контекстній рекламі

  1. результати експерименту
  2. хід експерименту

Сьогодні мій блог отримає свій перший SEO експеримент. Велику частину часу, який люди проводять в Інтернеті, вони приділяють пошуковим системам (Яндекс, Google і т.д.), намагаючись знайти відповіді на свої питання або потрібну їм інформацію.

пошуковим системам

Без пошукових систем Інтернет би не існував в такому вигляді як ми його знаємо. Відповідно, пошуковики - це ті сайти, через які так чи інакше проходить 99% користувачів Інтернету. А будь-який фахівець з маркетингу скаже, що шукати клієнтів для бізнесу потрібно там, де цих клієнтів багато.

Але, разом з легкої доступністю сайтів для людей через пошукові системи, виникає величезна конкуренція. Потрапити на очі вашим потенційним клієнтам можна двома способами:

  • природним шляхом, якщо пошукова система вважатиме, що ваш сайт містить відповідь на що вводиться користувачем запит
  • штучним шляхом, коли ви платите гроші, за те, щоб ваш сайт потрапляв на перші сторінки пошуку і відповідно на очі людям

У минулій статті я написав про проблему, що виникла у багатьох людей з розміщенням платній (контекстної і тематичної) реклами в пошуковій системі Google через нової політики компанії Google, спрямованої проти сайтів про заробіток і бізнесі в Інтернеті. Думка, яку я хотів донести в тій статті полягала в тому, що всі труднощі, що виникають у нас на шляху - це ідеальна можливість вчитися і ставати краще. У житті будь-якого підприємця проблема - це постійна складова і люди, які не готові присвятити все своє існування вирішення проблем приречені на невдачу в бізнесі, так як стабільності в ньому не буває.

У той момент, коли контекстна реклама в пошуковій системі Google (Google Adwords) перестала працювати, я почав активно вивчати тему пошукової оптимізації (SEO). Скажу відразу, на відміну від платних видів реклами в Інтернеті , Пошукова оптимізація засіб дуже повільне, тобто результат всіх шаманських дій в цій галузі проявляється лише через кілька тижнів мінімум.

результати експерименту

Для свого експерименту я вибрав запит " мережевий маркетинг в Інтернеті ", Так як стаття на цю тему у мене вже була.

Для початку давайте проведемо аналіз того, що вийшло за 2 місяці роботи. Перші дії були зроблені на початку вересня. На графіку приведені позиції мого блогу на цей запит в період з 29 серпня, до 14 листопада. По горизонтальній шкалою йде час, по вертикальній позиція в пошуковій системі Яндекс.

По горизонтальній шкалою йде час, по вертикальній позиція в пошуковій системі Яндекс

За графіком видно, що до початку пошукової оптимізації сайт biznessystem.ru знаходився за запитом " мережевий маркетинг в Інтернеті "в районі 40-го місця, через 2 місяці середнє місце в пошуку стало 9. Це означає, що за 2 місяці мені вдалося потрапити в ТОП-10 Яндекс, тобто виявитися на першій сторінці.

Для різних регіонів ситуація може сильно відрізнятися (наведено загальносвітової графік), наприклад в Україні все перші позиції зайняті місцевими сайтами.

хід експерименту

Я робив наступне:

У нутренняя оптимізація сайту для пошукових систем.

тут необхідно оптимізувати і налаштувати тексти статей і саме оформлення сайту ( юзабіліті ) Під потрібний запит.

  • Половину роботи для вас зробить плагін All in One Seo Pack . Якщо ви користуєтеся блогом на WordPress, то зробити все настройки не складно ( Як зробити блог на wordpress читайте тут). З його допомогою були прописані коректні title, description і keywords на сторінці.
  • У самому тексті я кілька разів згадав потрібне ключове слово і постарався зробити текст привабливим для тих хто прийшов на цей запит.

У нинішні оптимізація сайту для Яндекс і Google.

Під зовнішньою оптимізацією розуміють то, наскільки авторитетний ваш сайт серед інших ресурсів Інтернету за цим ключовим словом. Говорячи простіше - наскільки багато сайтів посилаються на ваші статті і наскільки ці сайти авторитетні.

  • Було куплено 10 постійних посилань з блогів і сайтів близької тематики. Як анкоров я використовував як точні входження, так і різні відмінки і словоформи.

Результат ви бачили самі, позиції різко пішли вгору, що не може не радувати.

Недолік пошукової оптимізації перед контекстною рекламою в її інерційності і повільно діючої компенсується тим, що оптимізований сайт буде знаходитися на перших сторінках безкоштовно і тривалий час, так що безкоштовний трафік з пошукачів інтернету буде окупати ті зусилля, які були вкладені в оптимізацію.

На цьому все, до зустрічі в нових експериментах та інших статтях - на забувайте ткнути кнопки соціальних мереж, якщо матеріал був вам корисний.