Сышышь ты, выходи сюда,
поговорим !

SEO-копірайтинг: питання і відповіді

Статті про SEO-копірайтингу пише сьогодні кожен, кому не лінь, і здається тему цю давно пора закривати, оскільки сказати нічого нового практично неможливо, а переписувати стару досить марно Статті про SEO-копірайтингу пише сьогодні кожен, кому не лінь, і здається тему цю давно пора закривати, оскільки сказати нічого нового практично неможливо, а переписувати стару досить марно. Однак існує одне «але». 99% відсотків статей про SEO-копірайтингу - це статті, адресовані виконавцю, і лише 1% - потенційному замовнику. А тому виконавців у нас сьогодні, причому досить непоганих, як то кажуть, кури не клюють, а власників сайтів, які розуміють що таке SEO-копірайтинг, і яка, власне кажучи, з нього користь, менше, ніж хотілося б. А тому цю статтю ми присвятимо саме замовнику, і один по одному відповімо на всі питання, які можуть у нього виникнути.

Питання №1: Що таке SEO-копірайтинг?

Уявіть собі, ви і ваші оптимізатори день за днем ​​наполегливо працювали і досягли того, що ваш сайт вже розташовується на перших позиціях пошукача при певних запитах. Ви готові радіти, особливе якщо це «продають» запити типу « купити тариф Білайн, МТС, Мегафон " та інші. Зарано ...

Коли людина збирається щось купити, він стає дуже допитливим, все ж хочуть отримати товар, який представляє собою оптимальне поєднання ціни та якості, а тому лише мізерний відсоток потенційних клієнтів задовольнитися переглядом якої-небудь однієї площадки, навіть якщо вона займає верхній рядок пошуковика. Найчастіше майбутній покупець відкриває відразу кілька сайтів і починає вибирати.

Уявіть, як він здивуватися, а може навіть і засмутиться, помітивши, що всі тексти на сайтах однаково нудні і непотрібні. Користувач сьогодні розпещений, він звик до того, щоб вся потрібна йому інформація була доступна в одну секунду. І якщо серед п'яти відкритих сайтів, тільки на вашому, він виявить яскравий заголовок, який чітко відповість на всі виниклі у користувача питання, а потім ще й побачить під заголовком зрозумілий текст з виділенням основних моментів, то вдячність його не знатиме меж. Користувач в душі скаже вам «спасибі» за те, що ви не витратили даремно його такий дорогоцінний час і буде близький до покупки саме на вашому майданчику.

А як же дізнатися, що ж хоче прочитати користувач, яку інформацію виділяти, адже всі люди різні, подумали, напевно, ви. Різні, але все-таки большінствудостаточно придбати якісний товар, з яким не виникне проблем, а якщо таке й станеться, ситуація буде швидко залагоджено на користь клієнта. А тому інформація про те, що ви вже n-ну кількість років на ринку, або що ви пропонуєте персонального менеджера, які в будь-який зручний момент зможе відповісти на питання про товар, приверне дуже багатьох. Звичайно, якщо ви додасте ще й інформацію про безкоштовну доставку і якомусь бонус при покупці, це буде взагалі ідеально. І ось задоволений потенційний покупець уже тягнеться до трубки, щоб набрати прямий багатоканальний номер телефону вашої компанії і перетворюється в реального клієнта.

Так ось, SEO-копірайтинг - це процес розробки таких текстів для сайту, за допомогою який будь-який потенційний покупець буде легко перетворюватися в реального клієнта.

Тексти, написані SEO-копірайтером повинні бути:

- оптимізовані для пошукових систем;

- зручні для сприйняття користувачів;

- спонукають потенційних клієнтів до активності.

- унікальними і цікавими.

Остання вимога дуже важливо, адже унікальний контент - це фактор, що дозволяє роботові розвідувача прийняти рішення про те, що на вашому сайті є корисна інформація, яка не має аналогів, а це зіграє важливу роль у визначенні місця вашого ресурсу в топі результатів пошукового запиту.

Питання №2: Яка мета SEO-копірайтингу?

Як тільки ми розібралися з терміном SEO-копірайтинг і зрозуміли, що це таке, ми автоматично може визначити його завдання. Вони такі:

- підвищення розташування сайту в топі результатів пошуку;

- швидке і повне донесення необхідної інформації до користувача;

- перетворення потенційного замовника в активного клієнта.

Звичайно, корисність SEO-копірайтингу для вашого ресурсу не обмежується тільки вирішенням цих завдань, докладніше на його інші переваги ми зупинимося трохи пізніше (см.вопрос №6).

Питання №3. Що робить SEO-копірайтер?

На вході, для того щоб SEO-копірайтер міг почати писати тексти для сайтів, він повинен мати, звичайно, адреса сайту і короткий опис діяльності компанії, а також список ключових слів. На виході сеошник повинен надати вам готовий текст у вигляді документа формату HTML.

Всю роботу SEO-копірайтера можна розділити на 9 етапів:

1. Знайомство з темою сайту, який належить його оптимізувати, а також його змістом.

2. Складання, на базі ключових слів, семантичного ядра для тексту.

3. Пошук даних по заданій темі.

4. Складання короткого плану статті.

5. Безпосередньо написання тексту.

6. Перевірка тексту, контроль входження ключових слів.

7. Верстка в HTML.

8. Виділення ключових слів в тексті.

9. Фінальна перевірка сторінки і валідація HTML-коду.

Питання №4: Чи зможе SEO-копірайтер вибрати ключові слова самостійно?

В принципі, досить досвідчений, зможе, однак наскільки якісно він це зробить питання вже інший. Якщо ви анітрохи не розумієте в ключових словах, то краще за все звернутися з проханням їх підібрати до оптимізатора, а не копірайтер.

Складанням семантичного ядра повинен займатися не SEO-копірайтер, а оптимізатор з двох причин:

- оптимізатор повинен виділити ключові слова, за якими розташування сайту в пошукових системах низька. Процес виявлення цих слів пов'язаний з якимись труднощами і копірайтер, за великим рахунком, в даному питанні не достатньо компетентний.

- оптимізатор повинен враховувати план проставлення зовнішніх посилань для того, щоб підвищити ранжирування посилань сайту і визначити ті ключові слова, з яких будуть перебувати посилання. Ці дії також не в компетенції копірайтера.

Питання №5: Чому копірайтер поміщає на сторінку так мало тексту?

Інтернет-сайт - це не газета і не журнал. Користувач приходить на вашу площадкуі ніколи не читає, а тільки переглядає. Погляд потенційного клієнта ковзає між рядків, а розумний копірайтер намагається «зачепити» його на потрібних моментах. Роль таких зачіпок зазвичай грають: заголовки, підзаголовки, марковані списки, а також виділення різного характеру: жирний, напівжирний, курсив.

Однак навіть після того, як читач зупинився на що виділяється рядку, це не означає, що він далі почне вдумливо читати все інше, замість цього, він знову візьметься дивитися «по діагоналі», поки його погляд не затримається на ще одній «зачіплюванні», таким чином, користувач прочитає тільки те, що потрібно вам.

Звичайно, іноді користувачі дійсно читають, наприклад, новини стільникового та мобільного зв'язку на спеціалізованому порталі, проте на таких порталах, як правило, SEO-копірайтинг і не потрібен.

Всі ці причини дають зрозуміти, що головне завдання, чи не написати якомога більше тексту, а зробити цей текст «чіпляють» погляд.

Питання №6: Яка ще може бути користь від копірайтера?

У деяких ситуаціях, мета роботи SEO-копірайтера не наповнення сторінок ресурсу, а написання тематичних статей для їх подальшого розміщення на сторонніх веб-ресурсах.

Один дуже важливий фактор, що визначає положення сайту в пошукових системах - ранжирування посилань (облік тексту посилань, що ведуть на ваш ресурс). Написання статей, в яких є текстові посилання з певними ключовими словами, провідні на різні розділи вашого сайту і подальше їх розміщення на тематичних майданчиках, буде дуже добре впливати на індекс цитування вашого ресурсу і на ранжирування посилань.

Схожої ефекту можна акуратно домогтися і в рамках одного сайту (це називається внутрішньої перелінковкою сторінок). Плюс до всього, постійне розширення контенту на вашому ресурсі і постійне додавання нових матеріалів вельми позитивно сприймається пошуковими системами.

Питання №7: Чому SEO-копірайтер не займається повним спектром робіт по оптимізації?

Вся справа в тому, що за «здоров'ям» вашого ресурсу повинні стежити, так би мовити, спеціально навчені люди, ті, хто займається пошуковим просуванням сайту. SEO-копірайтинг - це всього лише один крихітний елемент інтернет-маркетингу, і ваш оптимізатор вирішує чи потрібно його використовувати в той чи інший момент.

Тільки оптимізатор точно знає, які ключові слова повинні бути в тексті, щоб його прочитання здобуло потрібний ефект, які ключові слова потрібно «підтягнути» в пошукових системах, з яких слів повинні складатися текстові посилання в статтях, розміщених на сторонніх майданчиках і т.д.

А тому завдання для SEO-копірайтера має включати в себе наступну інформацію:

- тема;

- список ключових слів;

- обмеження на обсяг тексту;

- зауваження по стилю написання;

- і т.п.

Питання №8: Як не помилитися з вибором копірайтера?

Якщо у вас є кілька кандидатів на цю посаду, то головним критерієм відбору буде, звичайно, оцінка портфоліо фахівців. Складання тексту - це, по суті, процес творчий, різні люди мають різний стиль письма. Не можна сказати, що є стилі погані, а є хороші, адже це питання смаку. А у випадку з підбором копірайтера - це ще і питання відповідності стилю вашому сайту.

Звичайно, важливим критерієм вибору буде і вартість послуг. Будьте тут уважні, копірайтери по-різному описують ціну за текст, хтось може вказувати вартість за тисячу знаків з пробілами, хтось за тисячу знаків без пробілів, хтось використовують прості формулювання, наприклад, за сторінку тексту. Суть в тому, що питання оплати потрібно приділити належну увагу, щоб потім не потрапити в халепу.

Прекрасно, якщо ваш колега або партнер по бізнесу знає кілька копірайтерів і вже працював з ними, а відповідно може порекомендувати вам якогось з них. Дуже часто хвалебні слова в бік конкретного кандидата від авторитетного колеги або знайомого стають основним аргументом при прийнятті остаточного рішення.

Звичайно, важливо провести і стандартна співбесіда, особиста бесіда з людиною значить досить багато. Пам'ятайте, творчі люди незвичайні, обраний копірайтер може чудово писати, але бути, наприклад, вкрай безвідповідальним. А тому, будьте пильні.

Питання №1: Що таке SEO-копірайтинг?
Питання №2: Яка мета SEO-копірайтингу?
Питання №4: Чи зможе SEO-копірайтер вибрати ключові слова самостійно?
Питання №5: Чому копірайтер поміщає на сторінку так мало тексту?
Питання №6: Яка ще може бути користь від копірайтера?
Питання №7: Чому SEO-копірайтер не займається повним спектром робіт по оптимізації?
Питання №8: Як не помилитися з вибором копірайтера?