Сышышь ты, выходи сюда,
поговорим !

Софт для дефрагментації диска в Windows 10

Дефрагментація диска - поняття знайоме далеко не всім користувачам комп'ютерів. Однак ця системна процедура передбачалася для Windows, починаючи ще з версії 95 року випуску. Програма входила до складу службового софта, і при необхідності користувач в будь-який момент міг нею скористатися.

Коротко про фрагментацію диска

Пристроєм збору і зберігання інформації служить вінчестер. У народі пристрій також називають жорстким комп'ютерний диск. Оснащений потужним жорстким диском комп'ютер допоможе вибрати price.ua . Але наскільки б потужним і продуктивним не був вінчестер, сервіс дефрагментації йому необхідний.

Така необхідність зазвичай проявляється через деякий час після покупки комп'ютера - через півроку, рік. Все залежить від того, яким видам файлів користувач віддає перевагу в роботі. Поступово в накопичувальної області вінчестера утворюються хаотично розкидані фрагменти файлів. Порядок доступу до них порушується. І чим більше таких файлів, тим ситуація стає гірше - знижується продуктивність комп'ютера. Для рядового користувача ефект вираженої фрагментації зазначається:

  • повільною роботою програм,
  • частим «зависанням» комп'ютера,
  • довгим запуском апарату,
  • частковою втратою даних.

Повернути нормальний стан допоможе тільки дефрагментація - упорядкування інформації на жорсткому диску.

Старий сервіс в новій Windows
Користувачам старих версій Windows пропонувалося запускати сервіс дефрагментації вручну. Однак рідкісний власник комп'ютера звертався до цієї функції. В результаті багато хто з «відмовників» в один прекрасний час просто позбавлялися накопичувачів через їх виходу з ладу. Творці Windows 10, мабуть врахували цей момент і тому зробили дефрагментацію запускається автоматично. Але на думку просунутих користувачів комп'ютерів, ефективність програми не дуже висока.

Невеликий огляд деяких безкоштовних утиліт для дефрагментації диска в Windows 10
Продуктивну роботу з вінчестером, а також розширений контроль обіцяють кілька утиліт для Windows 10 від сторонніх виробників. Ось випадковий спісокнекоторих з них, зробимо на кожну міні огляд, завантажити, встановити і зробимо дефрагментацію нашого вінчестера.

  • Smart Defrag
  • Disk SpeedUp
  • Disk Defrag
  • Defraggler

Smart Defrag - безкоштовний продукт відомої компанії IObit, яка випустила на ринок софта чимало цікавих утиліт. Програму Smart Defrag відрізняє «розумний» підхід до виконання операцій упорядкування. Вона не просто оптимізує розташування файлів, але ставить їх на місця в залежності від частоти звернення до цих файлів.

Викачуємо дану програму з офіційного сайту і встановлюємо. І тут я зробив дурницю і зазначив чекбокс на додаткове встановлення Advanced SystemCare Free, Вам я настійно не рекомендую так робити:

І тут я зробив дурницю і зазначив чекбокс на додаткове встановлення Advanced SystemCare Free, Вам я настійно не рекомендую так робити:

Тут бачимо процес дефрагментації окремого розділу диска:

Що мене неприємно здивувало, це з'являється реклама:

Спливаючі віконця з вимогою оптимізувати систему через те, що я поставив галочку на чекбокс з установкою Advanced SystemCare Free:

Спливаючі віконця з вимогою оптимізувати систему через те, що я поставив галочку на чекбокс з установкою Advanced SystemCare Free:

Завершено процес дефрагментації, і завдяки тому, що мій вінчестер це високошвидкісний SSD диск, ця процедура зайняла дуже не тривалий час:

Завершено процес дефрагментації, і завдяки тому, що мій вінчестер це високошвидкісний SSD диск, ця процедура зайняла дуже не тривалий час:

Після завершення дефрагментації, вирішив видалити цю програму Smart Defrag, і побачив ще одну встановлену без попиту програму IObit Uninstaller:

По завершенню я можу сказати, що я б не радив ставити цю програму, вона встановлюється з додатковими програмами, постійно вискакує реклама, що викликає просто дике роздратування. Видаляти Smart Defrag довелося за допомогою програми UninstallTool, яка чудово впоралася і очистила мою систему від усього сміття, що утворився після установки цієї "Чудово" утиліти.

Переходимо до другої програми з нашого маленького списку, що ж вона з себе представляє?

Disk SpeedUp - софт, швидко відновлює швидкісні властивості комп'ютера. Ця утиліта примітна простим призначеним для користувача інтерфейсом, де все зрозуміло без зайвої допомоги навіть новачкові. Процес виконання дефрагментації якісно визуализирован.

Приступаємо до скачування та встановлення:

Приступаємо до скачування та встановлення:

Після закінчення встановлення я убраз галочку з установки Glary Utilities, так як постійні спливаючі вікна реклами та додаткові спливаючі вікна оптимізатора мене переконали так більше не робити. Після установки запускаємо програму і бачимо список розділів диска, які можемо дефрагментувати:

Після установки запускаємо програму і бачимо список розділів диска, які можемо дефрагментувати:

Після запуску дефрагментації на диску С, система попередила, що у мене SSD і для нього дефрагментація не рекомендується, так як може зменшити термін служби, я погоджуюся, один раз як то кажуть не страшний. І виник у мене питання, а що ж дефрагментірован попередня програма, якщо ця так само позначила червоним, і дефрагментувати приблизно така ж кількість часу:

І виник у мене питання, а що ж дефрагментірован попередня програма, якщо ця так само позначила червоним, і дефрагментувати приблизно така ж кількість часу:

Після завершення процесу дефрагментації, робимо невеликий висновок, програма працює, спливаючих вікон реклами не помічено, відпрацювала добре.

Наступна за списком утиліта мене неприємно вразила.
Disk Defrag - ще одна "вдала" утиліта для Windows 10, яка крім всіх основних функцій, може вимикати комп'ютер після завершення роботи. Користувачі мають можливість тонкої настройки програми із зазначенням пріоритетів дефрагментації. Це одна з небагатьох програм, якісно виконує оптимізацію SSD дисків.

Це одна з небагатьох програм, якісно виконує оптимізацію SSD дисків

Цей весь набір функціоналу я не зміг перевірити, так як під час скачування мій антивірус не злюбив дану програму виявивши проблему, тому ставити собі таке Г я не став і Вам не раджу:

Цей весь набір функціоналу я не зміг перевірити, так як під час скачування мій антивірус не злюбив дану програму виявивши проблему, тому ставити собі таке Г я не став і Вам не раджу:

Висновок для Disk Defrag простий, обходити таке програмне забезпечення десятою дорогою.

Ну і чим же нас порадує остання в даному міні огляді програма для дефрагментації диска.
Defraggler - безкоштовна утиліта від компанії Piriform Limited теж не позбавлена можливості працювати з дисками SSD. Британські програмісти постаралися зробити софт, зручний з усіх боків для користувача Windows 10. Працює він як з окремими файлами і групами, так і з повними розділами носія інформації.

Після кліка на скачування програми з офіційною сайті, нас переборосіло для скачування на інші кілька сторінок, і на одній з них Антивірус почав лаятися, але на сам інсталятор не реагував, його я скачав і встановив:

Після кліка на скачування програми з офіційною сайті, нас переборосіло для скачування на інші кілька сторінок, і на одній з них Антивірус почав лаятися, але на сам інсталятор не реагував, його я скачав і встановив:

Єдина програма в даному міні огляді, в якій не було чекбокса на установку додаткових програм. Після установки Defraggler запускаємо програму і дивимося, що ж вона нам запропонує, інтерфейс досить приємний:

Після установки Defraggler запускаємо програму і дивимося, що ж вона нам запропонує, інтерфейс досить приємний:

На запит дефрагментації, єдина з огляду запропонувала почистити корзину. Попередила також про зменшення роботи диска SSD при дефрагментації:

Попередила також про зменшення роботи диска SSD при дефрагментації:

Сама дефрагментація проведена, після двох попередніх програм знайшлося ще чого дефрагментировать, навіть не дуже зрозуміло що ж вони все Дефрагментує, якщо після кожної те ж саме проробляє наступна. Хоча звичайно я видаляв утановленную програму, і може місце від неї і дефрагментує.

висновок
За Windows 10 можна не побоюватися. Автоматична дефрагментація здатна продовжити життя вінчестерів. Але від функцій хорошого софта відмовлятися теж не варто. Поєднання системного сервісу і «розумних» утиліт - це найкраща стабільність і висока швидкість роботи комп'ютера. Але раджу акуратно підходити до скачування та встановлення "Чудово, розрекламований і БЕЗКОШТОВНИХ" утиліт будь-якого призначення без хорошого антивіруса з актуальними вірусними базами. Підчепити в систему гидоту, від цього ніхто не застрахований. Будьте розсудливі і бережіть операційну систему свого комп'ютера.

З Вами був Сергій Лазаренко .

Зробимо невелику перерву і подивимося невеликий відео ролик як випрати одяг в похідних умовах:

Переходимо до другої програми з нашого маленького списку, що ж вона з себе представляє?