Сышышь ты, выходи сюда,
поговорим !

Внутрішня оптимізація сайту: seo, метатеги, тексти, перелінковка

 1. 1. Налаштовуємо структуру адрес сторінок
 2. 2. Метатеги
 3. 3. Оптимізація зображень
 4. 4. Тексти
 5. 5. Додавання в Веб-майстер пошукових систем
 6. 6. Створення sitemap (карти для пошукових систем)
 7. 7. Створення robots.txt
 8. 8. Встановлення лічильників відвідуваності
 9. 9. Додаємо соціальні кнопки
 10. 10. Внутрішня перелінковка
 11. 11. Перевірка швидкості завантаження
 12. 12. Адаптація для мобільних пристроїв
 13. 13. Усунення можливих помилок в коді
 14. 14. Усунення битих посилань

У цій статті описані деякі основні моменти внутрішньої оптимізації сайту, на які слід звернути увагу, як при створенні сайту, так і при подальшій роботі над ним. Оптимізація впливає на SEO просування ресурсу. Чим краще оптимізований сайт, тим вищі позиції в пошукових системах він має шанс зайняти, хоча звичайно, позиції залежать і від інших факторів, наприклад від зовнішньої оптимізації (посилань з інших сайтів).

Ця тема велика, тому в основному тут буде короткий виклад моментів, на які слід звернути увагу, і посилання на більш докладний опис.

1. Налаштовуємо структуру адрес сторінок

Рекомендую в панелі управління WordPress в меню "Налаштування - Постійні посилання" встановити адресу у вигляді назви записи, як показано на малюнку.

Таким чином адреси сторінок будуть зрозумілі, на відміну, наприклад, від структури "p = 123", а крім того, вони будуть включати в себе ключові слова, що є фактором ранжирування для пошукових систем.

Якщо ви заздалегідь знаєте, які у вас на сайті будуть рубрики, то ще краще додатково включити в url рубрику.

Якщо у вас домен в латиниці, то для автоматичного перетворення кириличних назв латиницею встановіть плагін rustolat .

2. Метатеги

До сео тегам відносяться такі html теги, які можуть враховуватися пошуковими системами при ранжуванні сторінки:

- title;

- h1, h2 і т.д .;

- alt картинок;

- description;

- keywords (пошуковими системами не враховується).

Title і H1 повинні бути присутніми на кожній сторінці сайту бажано в одному екземплярі. У них має бути присутня ключова фраза.

Description може стати сніпетів (коротким описом в пошуковій видачі), тому це його властивість можна використовувати для залучення відвідувачів на сайт. Крім того, його відсутність на сторінці Яндекс вважає помилкою.

3. Оптимізація зображень

По-перше, використовувані зображення повинні бути оптимізовані - стиснуті без втрати якості. Це можна робити, наприклад, з використанням EWWW Image Optimizer.

У всіх картинок повинен бути заповнений тег Alt (альтернативне опис). Тег title у картинок, судячи з усього, не впливає на ранжирування сторінки.

4. Тексти

Тексти - це велика тема. Але якщо коротко, вкрай бажано, щоб тексти були унікальними і з входженнями ключових фраз, можна в різних формах (відмінюванні, порядку слів і т.п.). Чим корисніше буде стаття для відвідувачів, тим довше вони будуть на ній затримуватися, що безсумнівно зарахується пошуковими системами.

5. Додавання в Веб-майстер пошукових систем

Додаємо сайт в Google Webmasters і Яндекс Вебмайстер .

Тут можна буде побачити проблеми на сайті: некоректні відповіді сервера, дублі метатегов, зараження вірусами і багато іншого.

Також в Яндекс вебмайстрів бажано налаштувати основне дзеркало сайту: з www або без, і вказати регіон сайту.

6. Створення sitemap (карти для пошукових систем)

Для wordpress є кілька плагінів для створення карти сайту, наприклад, цей https://delaemsait.info/ustanavlivaem-kartu-sajta-sitemap-xml/ . Адреса створеної карти можна вказати в сервісах вебмайстрів (п.4.) Або вони самі його знайдуть.

7. Створення robots.txt

Це файл з технічними інструкціями для роботів пошукових систем. У ньому ми закриваємо технічні розділи сайту. Детальніше в статті - про robot.txt в статті правильний robots.txt для wordpress .

8. Встановлення лічильників відвідуваності

Найбільш популярні лічильники це liveinternet, Яндекс Метрика і Google Analytics.

З їх допомогою можна бачити відвідувачів ресурси у всіляких розрізах.

9. Додаємо соціальні кнопки

Соціальні чинники мають значення для пошукових систем, тому додаємо на кожну сторінку сайту кнопки соціальних систем (like, share і т.п.). Для цього існують як спеціальні плагіни, так і окремі сервіси, такі як http://uptolike.ru/ .

10. Внутрішня перелінковка

Внутрішня перелінковка дозволяє перерозподілити ваги сторінок по всьому сайту і поліпшити індексацію. Крім того пошуковими системами враховуються анкор, використовувані при перелинковке.

Перелинковку можна зробити як за допомогою численних плагінів, типу "схожі записи", або додатково проставляти посилання на сторінках вручну. Краще використовувати обидва способи.

11. Перевірка швидкості завантаження

Швидкість завантаження сторінки впливає на її ранжування пошуковими системами.

Перевірити швидкість можна за допомогою інструменту від гугл - https://developers.google.com/speed/pagespeed/insights/ . Тут же можна побачити поради щодо поліпшення сторінки. Є ще безліч подібних сервісів, наприклад, http://tools.pingdom.com/fpt або http://sitespeed.ru/ .

12. Адаптація для мобільних пристроїв

Google стверджує, що ранжує у видачі на мобільних пристроях вище сайти, які під ці пристрої адаптовані. Подивитися, як Google оцінює адаптацію сайту можна за допомогою сервісу, зазначеного в пункті вище.

13. Усунення можливих помилок в коді

Перевірити html код сторінок на помилки можна онлайн за допомогою ресурсу https://validator.w3.org .

14. Усунення битих посилань

Знаходяться і усуваються невірні посилання (провідні на неіснуючі ресурси), як на сторінки, так і на різні ресурси - скрипти, стилі, картинки і т.д.

Перевірити биті посилання досить складно вручну, простіше використовувати який-небудь спеціальний сервіс, на зразок https://saitreport.ru/ .

Як правило внутрішня оптимізація складається з технічного аналізу або аудиту сайту, результатом якого є виявлення недоліків ресурсу, підготовка плану доробок і їх реалізація.

Ви можете зробити аудит свого сайту самостійно або замовити його платно тут .